Kalėdinis interviu su gimnazijos dirketoriumi („Žibinto“ publikacija)

Visa publikacija PDF formatu

Pasitinkant neįprastus 2021-uosius…

Šv. Kalėdos – tai viena iš laukiamiausių ir turiningiausių švenčių, ko gero, kiekvienam. Mintimis apie šventes, esamą situaciją pasaulyje sutiko pasidalinti mūsų gimnazijos direktorius Arūnas Serneckas.

 Ar neliūdna dėl susiklosčiusios situacijos mokykloje, šalyje ir net visame pasaulyje?

Tenka taikytis su realybe ir prie jos prisitaikyti. Emocijos šiuo atveju, ypač neigiamos, nieko nekeičia, tad telieka tikėti, kad galų gale viskas bus gerai.

Ką galėtumėte patarti mokiniams, gyvenantiems, kaip ir visi, karantine?

Nelengva absoliučiai visiems kažką universalaus patarti, nes kiekvienas jūsų gyvenate savitoje aplinkoje, kuri ir yra pagrindinis ramstis jums šiandien. Suprantama, kad mokiniams tenkantis išbandymas nėra lengvas. Jūs daug mokotės savarankiškai, patiriate didelę atskirtį, o tai prieštarauja ligšioliniam jūsų gyvenimui. Linkėčiau, kad prisimintumėte literatūros herojų – grafo Montekristo ir Robinzono Kruzo – istorijas, jų nepaliaujamą tikėjimą grįžimu į visuomenę iš kalėjimo ar negyvenamos salos. Jų pastangas ir pasiruošimą sugrįžimui. Mano linkėjimas būtų jums – turėti grafo Montekristo ryžto ir Robinzono Kruzo valios pastangų, siekiant savo tikslų, ir nepaliaujamo tikėjimo savo svajonių išsipildymu.

Kaip ketinate sutikti žiemos šventes?

Šventes tradiciškai sutinku šeimoje, tad šios šventės nebus kitokios.

Ar Jums šios šventės siejasi su tikėjimu ar tiesiog su buvimu šeimoje?

Kūčių vakaras, Šv. Kalėdos yra riba, nuo kurios vėl dėliojame savo ateities planus, tad šis laikas labiau yra susijęs su tikėjimu ir planavimu.

Ko palinkėtumėte?

Linkiu visiems daugiau geranoriškumo ir pozityvumo, ištvermės ir tikėjimo, pasitikėjimo savimi, padedančio suprasti, kaip šiuo metu gyvename, kaip turime gyventi, surasti priežasčių būti laimingiems.

Juta Parulytė, IVE kl.