Kalėdos – stebuklų metas („Žibinto publikacija“)

Visa publikacija PDF formatu

Kalėdos… Tai yra gražus ir stebuklingas metas su šeima. Suaugusiems Kalėdos turbūt asocijuojasi su šeima, jaukiais namais, besidžiaugiančiais vaikais dovanomis, tiksliau sakant smagiomis šventėmis be rūpesčių. Vaikams Kalėdos, greičiausiai – viena iš geidžiamų švenčių metuose, nes visi vaikai laukia Kalėdų senio su dovanomis… Tačiau retai susimąstome, kaip Kalėdas įsivaizduoja vieniši seneliai.

 

Todėl, kad labiau suprastume, kas iš tikro tos Kalėdos ir kaip jas supranta vyresni žmonės. Kalbiname IIC klasės mokinės Rusnės Lipskaitės senelę Romutę…

Ką Jums reiškia Kalėdos?

– Man Kalėdos reiškia artumą su šeima ir draugais, laukimą, prisimenu senus laikus, kai Kalėdų laukdavome dėl šeimos susibūrimo, pabendravimo, šiuo metu tokio artumo nelikę, nes visi visur skuba.

Kokias įsivaizduojate jaukias ir gražias Kalėdas?

– Man jaukios Kalėdos siejasi su tradicijų tęsimu, šeimos susibūrimu, maisto gamyba. Be šių dalykų neįsivaizduoju tikros šventinės dvasios

Ką Jums reiškia gerumas?

– Aš manau, kad tai pagalba kitiems, t. y. vykstančios įvairios akcijos. kurių metu mes aukojame pinigus ir galbūt kažkam labai padedame.

Kuo turėtų pasireikšti gerumas šiuo kalėdiniu laikotarpiu?

– Tai manau, kad turime vienas kitam padėti, padėti sunkiai gyvenantiems senukams, kurie neturi artimųjų, taip pat padėti sergantiems vaikams, kurių tėveliai neturi tokių galimybių brangiems gydymams ir t.t.

 

Trumpas interviu su IIC klasės mokinio Vilio Antanavičiaus senele Silvija…

Ką Jums reiškia Kalėdos

– Tai apmąstymų, susikaupimo, šeimos šventė, kai visi gali būti kartu.

Kokias įsivaizduojate jaukias ir gražias Kalėdas?

– Išpuošti namai, Kalėdinės eglės papuošimas, maisto ruošimas, dovanų ruošimas ir dovanojimas artimiesiems

Ką Jums reiškia gerumas?

– Gerumas yra meilė savo artimui, atvirumas nuoširdumas, supratimas ir branginimas vienas kito.

Kuo turėtų pasireikšti gerumas šiuo kalėdiniu laikotarpiu?

– Kadangi šis laikotarpis yra neįprastas, siaučia virusas, tai gerumas turėtų pasireikšti saugojant savo artimųjų sveikatą. O kad šventės pradžiugintų artimuosius reikia kurti jaukią namų aplinką ir skleisti geras emocijas.

 

Turbūt suprantame, kad Kalėdų esmė ne tik metas su šeima, bet ir geri darbai (dovana ar pagalba) žmonėms, nes tai lyg šventinės dvasios kūrimas, lyg stebuklų metas

 

Mūsų mokykla irgi dalyvauja akcijoje, kurios metu kiekviena klasė superka maišelį būtiniausių maisto produktų seneliams, kad Kalėdos būtų jaukesnės, o Adventas prieš jas taptų gerų darbų metas… Ši akcija puiki proga ne tik padaryti gerą darbą, bet ir nors kiek pradžiuginti seno žmogaus širdį ir suteikti galimybę pajusti šventinę gėrio dvasią…

Praeitais metais, kai vyko ši akcija, mokinių grupelė, atstovaujanti klasę gaudavo maisto produktų maišelį su paskirtu adresu. Užsukę pas senelius įteikdavo maisto produktus, o seneliai labai džiaugdavosi, kai kurie susigraudindavo… Vaikai greit nepabėgdavo, jie išklausydavo senelių pasakojimus. Kai kurie jų linksmi, kiti graudina, bet mes išklausom, palaikom draugiją, pajuokaujame, nes tada seneliai pralinksmėja… Juk tiek nedaug reikia iki pilnos laimės… Gaila, kad dėl pandemijos negalėsime šiais metais aplankyti senolių, bet kaip ir anais metais mūsų mokyklos bendruomenė suruošė būtiniausius maisto produktus senoliams ir jie pasieks juos.

Kalėdos stebuklų metas!

Rusnė Lipskaitė ir Agna Bernotaitytė (IIC kl. gimnazistės)