„Karjeros savaitė 2022“

Jau tapo tradicija gimnazijoje kasmet organizuoti karjeros dieną. Šiemet, kad būtų mažiau kontaktų su atvykstančiais iš kitų Lietuvos kampelių, karjeros dieną išplėtėme į karjeros savaitę. Kovo 21–25 dienomis gimnazijoje vyko įvairios paskaitos ir kitos veiklos, padedančios mokiniams ieškoti savęs ateities pasirinkimų kelyje, padedančios praplėsti akiratį. Karjeros savaitėje dalyvavo VGTU, VDU, KTU, ISM universitetų atstovai, Vilniaus ir Marijampolės kolegijos, Marijampolės karo prievolės ir komplektavimo poskyrio, Kalba.lt atstovai, buvę gimnazistai, dar studijuojantys ar jau baigę studijas – Marta Marčiulionytė, Vita Laskevičiūtė, Gabrielius Čėsna ir Rokas Arbačiauskas.

Gimnazistai išklausė įvairiausių paskaitų apie savęs paiešką: kaip rinktis kuo būti, kokius namų darbus privaliu atlikti. Mokėsi planuoti laiką ir veiklas, kurti CV (gyvenimo aprašymą), motyvacinį laišką, taip pat atliko cheminius bandymus, kūrė robotus, sužinojo apie žiedinės ekonomikos galimybes, įmonių socialinę atsakomybę, studijas užsienyje, mokėsi psichologijos subtilybių, lavino kūrybiškumo įgūdžius pagal „Creative Platform“ metodiką, plačiau susipažino su kūrybinėmis industrijomis, elektros inžinerija, ką veikia sociologai ir kibernetinio saugumo produktų aptarnavimo centras „CyberCare“. Dalis I–II kl. mokinių keliavo į Marijampolės PRC Vilkaviškio skyrių ir ten dalyvavo atvirų durų dienoje, mokėsi konditerinių subtilybių.

Iš viso „Karjeros savaitė 2022“ renginių metu įvyko 23 susitikimai ir 5 praktiniai užsiėmimai. Skirtinguose užsiėmimuose dalyvavo 1236 mokiniai.
Klasių vadovams gerąja patirtimi ir žiniomis iš seminaro „Trys žingsniai sėkmingos karjeros link“ dalinosi klasių vadovų metodinio būrelio pirmininkė E. Čiaučionaitė ir ugdymo karjerai mokytoja J. Arbačiauskienė.

Gimnazijoje mokinių ateities planavimui skiriamas didelis dėmesys. Tikime, kad mokydamiesi iš kitų, klausydami, stebėdami ir praktiškai patirdami gimnazistai labiau supras save bei priims sprendimus, taip sumodeliuodami savo ateities dėlionę.

Ugdymo karjerai mokytoja J. Arbačiauskienė