Kas aš būsiu po 10 metų?

„Kokia profesija – man tinkamiausia? Koks universitetas geriausias? Galbūt studijuoti užsienyje? Ar pasibaigus studijoms rasiu darbą pagal savo profesiją?“, – tokios mintys kyla daugeliui gimnazistų. Tinkamas profesijos pasirinkimas – sudėtingas procesas, kuriam reikia skirti daug laiko ir pastangų. Nedaugelis iš mokinių būna tvirtai nusprendę kuo nori būti pabaigę mokyklą, o likusieji studijas renkasi paskutiniais metais arba sužinoję savo brandos egzaminų rezultatus.

Dažnai toks atsainus studijų programos pasirinkimas lemia likusį studento gyvenimą – supratę, kad studijų programa neatitinka jų vizijos, studijas meta arba baigia nepatinkančius mokslus nenorėdami nuvilti tėvų.

Kaip pasirinkti tinkamą studijų programą, II ir IV klasių gimnazistams patarė žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius, karjeros konsultantas Gintaras Sarafinas. Mokymų metu mokiniai sužinojo, kaip atrasti savo profesinį kelią, kaip nuspręsti, į kurią mokyklą stoti, ar visada aukštoji mokykla yra geresnis pasirinkimas nei profesinio mokymo centras, ar studijos užsienio universitetuose paruošia studentus stipriau nei geriausiai vertinami Lietuvos universitetai. Ilgametė redaktoriaus patirtis paliko neišdildomą įspūdį gimnazijos mokiniams. Lektoriaus patarimai padės ne vienam mokiniui, ypač abiturientui, nuspręsti, kokia profesija jam yra tinkamiausia. Nuspręsti, kuo nori būti ateityje – niekada nevėlu!

Viktorija Klimaitė, IVE klasės mokinė