Kitokios pamokos, padedančios patirti mokymosi prasmę ir džiaugsmą

IIC, IID ir IIIA klasių gimnazistai, šiltai rudenišką ketvirtadienį dalyvavo integruotose veiklose kitoje edukacinėje erdvėje, Vilniuje. Edukacinė programa „Senasis bokštas: užkopk, pažink, pamilk!“ prasidėjo nuotaikingu filmuku, kur balandžio Prano personažas pristatė varpinės ir Vilniaus katedros bei aikštės istoriją. Taip pat mokiniai sužinojo kaip aikštėje iškilo bokštas, kodėl ir kokiu metu ten skamba varpai. Apsilankymas ilgaamžiame bokšte, Vilniaus katedros varpinėje, buvo įdomi istorijos pamoka. Gidės lydimi, gimnazistai kopė XIV amžių menančiais mūriniais laipteliais, o vėliau juos pakeitė įspūdingos medinės XIX amžiaus konstrukcijos. Drąsiausi galėjo apžiūrėti miestą iš 45 metrų aukščio ir pamatyti senojo laikrodžio varpus, kurie praneša ketvirčius ir valandas. Mokiniai turėjo galimybę skambinti ekspozicijoje esančiais varpais, mobilios kameros pagalba žvalgėsi po miestą, audiopunktuose išgirdo trumpus teatralizuotus pasakojimus apie varpinę. Tam, kad įspūdžiai taip greitai neišblėstų, ekskursijos pabaigoje gaminosi suvenyrinį magnetuką.

Vėliau istorijos pamoka tęsėsi Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje „Istorijų namai“. Ten veikiančioje parodoje „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“ turėjo išskirtinę galimybę pamatyti visas Lietuvos muziejuose saugomas mumijas ir sarkofagus. Tai buvo ypatinga, pažintinė ir patyriminė paroda, atskleidžianti pastarųjų beveik 200 metų Senovės Egipto mumijų tyrinėjimus ir lietuvių dalyvavimą juose. Tūkstančių metų senumo paslaptys buvo išaiškinamos šiuolaikinėmis technologijomis. Senovės Egipto mumijos čia eksponuojamos kartu su įvairiais objektais, lydėjusiais mirusįjį į pomirtinį pasaulį.

Europos parke, muziejuje po atviru dangumi, vyresnieji gimnazistai mokėsi kūrybiškai mąstyti, bendradarbiauti. Jie susipažino ne tik su muziejaus ekspozicija, šiuolaikinio meno pavyzdžiais, bet ir turėjo galimybę atrasti, palyginti, pasisemti įkvėpimo, naujų idėjų, kūrybiškų interpretacijų.

Tokios netradicinės veiklos papildo ugdymo turinį, išlaisvina mokinių kūrybiškumą, leidžia stipriau patirti mokymosi prasmę ir džiaugsmą.