Kraujo donorystės akcija „Duodamas kraujo dovanoji gyvenimą“

Vasario 22 dieną Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija bendradarbiaudama su Kauno klinikų Kraujo centru surengė kraujo donorystės akciją „Duodamas kraujo dovanoji gyvenimą“.

Kraujo donorystė yra vienas iš lengviausių būdų išgelbėti kito žmogaus gyvybę.

Pagrindinis kraujo donorystės principas – jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai. Šis principas kraujo donorystėje yra pagrindinis jau daugelį dešimtmečių, nes vienas iš svarbių tikslų – remti kilnią kraujo donorystės misiją ir skatinti žmones duoti kraujo kelis kartus per metus. Lietuvos ir kitų šalių ilgametė patirtis rodo, kad nuolatinė kraujo donorystė neturi neigiamos įtakos donorų sveikatai, netgi reguliariai duodantys kraujo žmonės turi didesnę galimybę išgyventi avarijų ar sunkių operacijų metu stipriai nukraujavus.

Kraujo Donorų reikia nuolatos ir nedelsiant pacientams po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų metu; gimdyvėms, naujagimiams, sergantiesiems onkologinėmis bei kitomis ligomis.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas asmuo 18–65 metų amžiaus, kurio kūno masė ne mažesnė nei 50 kg, pateikęs galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Donorų kraujo surinkimo procedūra yra saugi: naudojamos tik vienkartinės sterilios priemonės, vienos donacijos metu paimama standartinė kraujo dozė – 450 ml. ir apie 30 ml. privalomiems kraujo tyrimams, o visa informacija apie donorą, jo sveikatą, kraujo tyrimų rezultatus yra konfidenciali.

Moterims per metus kraujo duoti leidžiama 4 kartus, o vyrams netgi 5. Pertraukos tarp kraujo davimo privalo būti ne trumpesnės kaip 60 dienų.

Kiekvienas turime įvairiausių įsipareigojimų gyvenime. Vienas tokių – duoti kraujo. Tapti donorais turėtų kuo daugiau sveikatos problemų neturinčių piliečių. Būti neatlygintinu donoru ir visiems skelbti neatlygintinos donorystės naudą yra viena kitos vertos dorybės.

Nesvarbu, kas jūs esate, ką veikiate, kur gyvenate. Jūs galite padovanoti kažkam pačią didžiausią dovaną – GYVENIMĄ.

Visuomenės sveikatos specialistė Žydrūnė Čekanavičienė