„Kultūros naktis gimnazijoje“

Spalio 22–23 dienomis, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje vyko „Kultūros naktis mokykloje“, kurią organizavo mokinių parlamentas. Renginyje dalyvavo VšĮ „Galiu daugiau“ lektorės Raimonda Kurauskienė ir Onutė Misevičienė. Su gimnazistais diskutavo apie išankstines nuostatas ir stereotipus, ieškant atsakymo į klausimą „Kas norėčiau, kad būtų mano gyvenimo valdytojai: išankstinės nuostatos, stereotipai ar AŠ pats?“. Svečiai iš VšĮ „BUNDAM“ I klasių mokiniams organizavo aktyvias veiklas, skatinančias kiekvieno įsitraukimą. Per labai ribotą laiką gimnazistai turėjo atlikti kuo daugiau įvairių ir kūrybinių, ir loginių, ir interaktyvių, skatinančios bendrauti, klausti, išsiaiškinti, užduočių. Atlikus užduotis, Whatansu stovyklos vadovai organizavo užsiėmimo refleksiją, kurioje aptarė sėkmes ir klaidas.

„Kitokiuose pokalbiuose“ dalyvavo buvęs gimnazistas, vienas iš „Kiškio kupolo“ įkūrėjų, Rokas Siaurusaitis. Gimnazistai turėjo galimybė paklausti, pasidomėti kaip kurti verslą, kas paskatino tai padaryti.

Su abiturientais bendravo Europos Solidarumo korpuso savanorės Vagedina Chalk iš Graikijos ir Mariam Aptsiauri iš Sakartvelo. Savanorės pristatė savo šalis, kalbėjo apie savanorystę. Patirtimis apie studijas dalijosi buvę gimnazistai. Gimnazistai, po ilgai trukusio nuotolinio mokymosi, turėjo galimybę labiau vieni kitus pažinti, kurti, bendrauti ir bendradarbiauti. Laikas, praleistas mokykloje, buvo ypatingas. Čia vyravo gera nuotaika, visi buvo kūrybingi, aktyvūs ir laimingi.

Kūrybiškas, laisvas ir bendraujantis gimnazistas puoselėja tvarius santykius ir kuria pozityvią bendruomenę.