Kūrybos sūkuryje

Keramika – taikomosios dekoratyvinės dailės šaka. Ją galime išdegti iš keraminių medžiagų, kurios dažnai yra gaunamos iš molio ar kitų mineralinių nemetalinių medžiagų.

Keramika yra vienas seniausių amatų ir meno formų, siejama su civilizacijos pradžia. Nuo primityvių statulėlių, buitinių indų per daugelį šimtmečių amatas išsivystė iki turiningo meno. Keramikos menas, fiziškai sujungęs žemę, vandenį ir ugnį, tarsi vienijo ir įvairias meno šakas: tapybą, grafiką, skulptūrą. Įdomios ir sudėtingos technologijos, plačių meninės išraiškos galimybių panaudojimas, skatino žmones kurti.  Keramikos menas aktualus ir dabar.

Idėja išbandyti keramiką sužavėjo ir mūsų gimnazijos mokinius bei dailės mokytoją Redą Viktažentienę. Pamokų, būrelių metu I-IV klasių gimnazistai kartu su mokytoja kūrė keramikos šedevrus. Elegantiški, komiški, neįprasti ir realistiški keramikos darbai šiuo metu puošia mokyklos informacinio centro koridorių.

O grožintis keramikos kūriniais, kviečiame atkreipti dėmesį ir į bibliotekoje esančią IIID klasės mokinės Ievos Bernotaitytės trijų darbų ekspoziciją „Trys mitologinės būtybės“. Jos skulptūros padarytos iš modelino ir nuspalvintos akrilu.

Yra nusistovėjęs stereotipas, kad mokykloje dailės pamokų metu galima dirbti tik su lapu, pieštukais ir dažais. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokiniai išdrįsta žengti platesnį žingsnį ir išbandyti įvairias meno bei dailės šakas.

Eglė Adomavičiūtė ir Viktorija Klimaitė, IIIE kl. gimnazistės