„Laiškas istorijai – iš širdies į praeitį“.

Nuo Vasario 16-osios iki pat Kovo 11-osios LRT televizija visus Lietuvos vaikus kvietė dalyvauti LR Prezidento Gitano Nausėdos iniciuotoje akcijoje „Laiškas istorijai“. Šios akcijos tikslas buvo pakviesti visos Lietuvos vaikus parašyti laišką Lietuvos istorinėms asmenybėms: poetams, kunigaikščiams, partizanams, knygnešiams ar mūsų laisvės kūrėjams. Vaikai laiške galėjo pasidalinti savo mintimis apie Lietuvos praeitį, papasakoti, kokioje Lietuvoje gyvename dabar ir padėkoti garbingiems mūsų Lietuvos herojams.

Aš, paskatinta istorijos ir pilietiškumo mokytojos, savo klasės auklėtojos – Virginijos Venckūnienės taip pat sudalyvavau šioje akcijoje. Pilietiškumo pamokų metu rašiau laišką gerbiamajam gydytojui, poetui, bei Tautiškos giesmės autoriui – Vincui Kudirkai. Pasirinkau šią asmenybę todėl, kad man labai didelė garbė, jog toks didis ir visai Lietuvai nusipelnęs žmogus kilęs iš mano krašto, taip pat norėjau jam padėkoti už tai, kad jis sukūrė mūsų visų lietuvių pasididžiavimą – „Tautišką giesmę“. Parašiusi laišką siunčiau jį akcijos „Laiškas istorijai“ organizatoriams. Ir štai, po kelių dienų gavau pranešimą, jog mano laiškas išrinktas tarp geriausių! Gerbiamas LR Prezidentas Gitanas Nausėda perskaitė visos Lietuvos vaikų atsiųstus laiškus ir iš jų išrinko 17 įdomiausių ir originaliausių laiškų, tarp kurių buvo ir mano laiškas, todėl šiandien, kovo 8-ąją dieną buvau pakviesta dalyvauti nuotoliniame pokalbyje su Prezidentu Gitanu Nausėda. Pokalbio metu Prezidentas nuoširdžiai džiaugėsi mūsų atsiųstais laiškais ir pasakė man labai įsiminusius žodžius: „Perskaitęs jūsų laiškus pasijaučiau ramiai, nes supratau, kad Lietuvos ateitis yra gerose rankose“.

Taigi, esu labai dėkinga savo klasės auklėtojai Virginijai Venckūnienei už paskatinimą ir taip pat labai džiaugiuosi, kad turėjau progą pamatyti ir pabendrauti su Prezidentu, kad ir per kompiuterio ekraną. Pabaigai, noriu visus Jus pakviesti kovo 11-ąją dieną, 16:30 valandą įsijungti LRT televiziją ir stebėti laidą „Įdomiosios pamokos. Kovo 11-oji“, kurioje galėsite išvysti mūsų pokalbį su LR Prezidentu Gitanu Nausėda.

Gabrielė Bendžiūnaitė, IIE klasės gimnazistė