Literatūrinė vaistinė gimnazijos bibliotekoje

Ar žinojote, kad retkarčiais pravartu užsukti į gimnazijos biblioteką, nes ten galima gauti receptą kokiam nors negalavimui gydyti, ypač jei tai susiję su žmogaus psichologine ar emocine būsena? Netikite?

Vasario 10 d. literatūrinius receptus, paskatinti lietuvių kalbos mokytojos Vaidos Kainauskienės, bibliotekoje „išrašinėjo“ IE klasės mokiniai. Jie, namuose skaitydami knygas, išsiaiškino, ką gali gydyti konkreti knyga ir koks gali būti jos šalutinis poveikis. Po to patys kūrė receptus ir, netradicinės pamokos metu, kartu su perskaitytomis knygomis juos pristatinėjo bibliotekoje. Po pristatymų knygose ieškojo gydančių žodžių, nurašinėjo sakinius. Buvo išrinkti trys gražiausi gydantys žodžiai – „ATSIPRAŠAU“, „MAMA“ ir „NAMAI“.

Kokios įdomios ir įsimenančios gali būti pamokos kitose erdvėse, kai jas veda kūrybiškai į savo darbą žvelgiantis mokytojas! Ruošdamiesi šiai pamokai mokiniai ugdė atidaus skaitymo, kūrybiškumo ir kompiuterinio raštingumo, o pamokos metu – viešojo kalbėjimo ir klausymosi įgūdžius. Tikime, kad kūrybiškas knygų pristatymas – literatūrinės vaistinės idėja – paskatino norą skaityti daugiau, ieškoti knygose patarimų, atsakymų į rūpimas problemas, suprasti, kad knygos tikrai gydo!

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė