Mokomės gyventi žemėje, atsakingai rūšiuodami

2020–2022 m. m. mūsų gimnazija, kaip klasterinė mokykla, dalyvauja Erasmus+ KA229 programoje „Smart Waste Management“. Vasario 24 d. „Teams“ platformoje vyko pirmasis virtualus projekto dalyvės, Marijampolės J. Totoraičio progimnazijos ir mūsų, klasterinių mokyklų – Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bei Marijampolės profesinio rengimo centro – komandų susitikimas.

Jo metu mokiniai bei mokytojai susipažino su projekto tikslais ir numatomomis veiklomis. Taip pat, išgirdo pristatymą apie atliekų rūšis, jų rūšiavimą, taršos poveikį gamtai ir žmogui, pažiūrėjo informacinį filmuką apie žiedinę ekonomiką bei mokinių darbelių iš atliekų pristatymą.

Grupelėse komandos diskutavo apie atliekų rūšiavimą, perdirbimą, panaudojimą antrą kartą bei mažesnį vartojimą. Jų mintys buvo apibendrintos programėlės „Menti“ pagalba. Susitikimo dalyviai džiaugėsi susipažinę vieni su kitais ir sužinoję įdomių faktų. Smagiai praleistą popietę gražiai užbaigė pacituoti dramaturgo Bernardo Šo žodžiai: „Dabar, kai išmokome skraidyti danguje kaip paukščiai, nardyti po vandeniu kaip žuvys, mums trūksta tik vieno – išmokti gyventi žemėje kaip žmonės.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Laukaitienė