Mokymai gimanzistams „Be abejo (turbūt) tiesa“

Lapkričio 7–9 dienomis, grupė Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinių, dalyvavo mokymuose „Be abejo (turbūt) tiesa“, kuriuos organizavo Visuomenės ir verslo plėtros institutas.

Tikrai bent kartą visiems yra tekę girdėti tokius pasakymus, kaip „moterys blogiau vairuoja negu vyrai, „vyrai neverkia” arba tiesiog tai „nemoteriška“, o tai „nevyriška“. Visuomenėje vienaip ar kitaip stereotipiniai pasakymai tampa kasdienybės dalimi apie kurią ne visada susimąstome, o dar rečiau suprantame, kaip tai paveikia kiekvieną iš mūsų.

Mokymai buvo skirti kaip kalbėtis apie lyčių lygybę su skirtingomis kartomis, kaip skatinti lyčių lygybę bei mažinti įsišaknijusius stereotipus, susijusius su lyčių vaidmenimis. Mokymų metu mes susipažinome su žmogaus teisėmis, žmonių diskriminavimu ir stereotipais. Grupėse atlikome įvairių užduočių, išsiaiškinome ką galėtume pakeisti ir labai daug diskutavome. Šie mokymai skatino kritinį mąstymą ir kiekvienas galėjome susimąstyti kaip savo veiksmais galime prisidėti prie visuomenės kūrimo.

Mokymų metu tyrinėjome savo nuostatas lyčių lygybės klausimais, ieškojome mitų stereotipų klausimu bei bandėme suprasti, kaip juos paneigti arba susigyventi. Buvo įdomu išgirsti savo bendraamžių patirtis ir išgyvenimus, šia aktualia tema.

Labai džiaugiamės mes, gimnazistai, kad turime galimybę dalyvauti tokiuose mokymuose. Tai buvo dar viena galimybė mokytis kitur ir kitaip.

Mokymus finansavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Rugilė Sankauskaitė, IC kl. gimnazistė