Nacionalinis aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“

„Mes rūšiuojam“ – tai Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ ir VšĮ „Ekošviesa“ inicijuotas ir kartu su partneriais įgyvendinamas nacionalinis aplinkosauginis projektas. Projekto metu atliekas renka UAB „Atliekų tvarkymo centras“, UAB „Metaloidas“ ir UAB „Ekstara“.

Šio projekto tikslas – mokyti visuomenę tinkamai rūšiuoti atliekas ir sukurti efektyvią atliekų tvarkymo sistemą. Projekto metu siekiama mokyti gyventojus rinkti atskirai elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių atliekas bei nemaišyti jų su buitinėmis atliekomis.

Šiame projekte, greta kitų 2200 Lietuvos švietimo įstaigų (daugiau negu 350 000 moksleivių), dalyvauja ir mūsų gimnazija. Šį rudenį surinkta ir išvežta 56 kg galvaninių elementų ir 941 kg elektros ir elektronikos. Nuo nacionalinio projekto pradžios jau surinkta virš 2000 t elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų bei autoservisų atliekų. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio projekto, ir tikimės dar didesnio gimnazijos bendruomenės narių aktyvumo pavasarį.

Biologijos mokytoja metodininkė Daiva Paškauskienė