„Natura Fest“ Vištytyje

Biršelio 10–11 dienomis Suvalkijai nebūdingų aukštumų krašte – Vištytyje vyko festivalis „Natura Fest“, kurio išskirtinumas – mistiška pažintis su gamta naktį. Šiame renginyje dalyvavo ir grupė būrelio „Jaunasis tyrėjas“ narių. Festivalis prasidėjo įsikūrimu ant ežero kranto esančioje stovyklavietėje, atvykstančius pasitiks folkloro ansamblio „Šilojai“ dainos, garuojanti Vištyčio pievų arbata, vegetariška vakarienė. Festivalio metu gamtininkai kvietė į saulės palydėjimą ant piliakalnio skambant kanklių muzikai, skirtingų (7, 9, 15 km) distancijų naktinius žygius, pažintį su tamsumų mėgėjais – naktiniais drugiais, šikšnosparniais, pelėdomis ir kitais paukščiais,  žvaigždžių stebėjimą su teleskopu, kūrybinius užsiėmimus – laimės paukščiukų iš šieno gamybą, į rytinį gamtos budimą su gamtininku prie laužo.

Pagrindinis renginio „cinkelis“ – naktiniai žygiai lydint gamtininkams. Mes pasirinkome didįjį žygį. Keliaudami  susipažinsime su naktine gamta, ypatingas dėmesys buvo skiriamas šikšnosparniams. Specialiu aparatu fiksuojami šikšnosparnių skleidžiamus garsai ir nustatoma jų rūšis. Palydėjus saulę, lydimi parko ekologo Vaido Leonavičiaus ir profesionalaus ornitologo Antano Petraškos pasiekėme mišką, kur kartu su vienu garsiausiu entomologu Giedriumi Švitra ir gamtininke Egle Vičiuviene tyrinėjome naktinius drugius, klausydamiesi gamtos, pasiekėme dar vieną piliakalnį.

Nors ir nuvargę, bet pilni geriausių emocijų (pirmą kartą išgirdome naminės pelėdos garsus) apie trečią valandą nakties grįžome į stovyklavietę. Trumpą naktį palapinėje buvo šalta,  paukščiai skelbė apie savo nubudimą. Išdrįsome išsimaudyti šaltame ežero vandenyje, gėrėme garuojančios Vištyčio pievų arbatos, smaguriavome vegetariškais pusryčiais.

„Jaunasis tyrėjas“ būrelio vadovė Daiva Paškauskienė