Naujos patirtys tarptautiniame projekte

Gegužės 5–14 dienomis Elniakampyje, Vilniaus rajone, vyko Erasmus+ projektas „The big picture“. Jame, kartu su jaunimu iš Slovakijos, Rumunijos, Estijos, dalyvavo 8 Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokiniai. Veiklų metu dalyviai gilino žinias videografijos srityje, lavino aktorystės gebėjimus, tobulino komandos formavimo įgūdžius.

Pirmomis dienomis mums šiek tiek trūko pasitikėjimo savimi, buvo nedrąsu bendrauti su skirtingų tautybių žmonėmis ir nelengva „išeiti“ iš komforto zonos. Tačiau laikui bėgant įvyko lūžis, po kurio tapome drąsesni, vieni su kitais susidraugavome ir tapome viena didele šeima. Dienas praleidome kurdami įvairių tipų video. Pati smagiausia dienos dalis buvo refleksija, kurios metu apibendrindavome dienos veiklas, galėjome labiau pažinti save ir mokėmės kaip suprasti kitus. Kiekvieną vakarą praleidome ypatingai bei turiningai. Vienas iš tokių vakarų buvo filmų vakaras, kuriame stebėjome savo sukurtus video siužetus. Organizavome talentų šou ir jame nustebinome ne tik kitus dalyvius, bet ir likome nustebinti patys. Kultūros Vakarus praleidome susipažindami su kitų šalių kultūromis bei tradicijomis. Ypatingas dėmesys projekte buvo skiriamas komandos formavimo veikloms ir savęs pažinimui. Galutinis projekto rezultatas – video sukūrimas šiuolaikinei visuomenei aktualiomis temomis: žalingi įpročiai, patyčios, smurtas. Džiaugiamės, kad projekto metu galėjome tobulinti komunikavimo, skaitmeninę, kultūrinę, verslumo ir kitas kompetencijas.

Projekte turėjome galimybę susirasti draugų, pažinti kitas kultūras, lavinome filmų kūrimo pradmenis. Mes esame įsitikinę, kad Erasmus+ projektas padės mums kurti ir planuoti savo ateitį.

Emilija Mekšraitytė, IA kl. mokinė, projekto dalyvė