Netradicinės pamokos, skirtos Pauliui Širviui

Šiemet minimos poeto 100-osios metinės. Tad vieną spalio mėn. savaitę (19-23 d.) paskyrėme legenda tapusio poeto Pauliaus Širvio atminimui. Gimnazijos bibliotekoje kasdien skambėjo poeto eilės, dainos, parašytos jo žodžiais, muzika. Džiugu, kad į šį projektą įsitraukė visi lietuvių kalbos mokytojai ir jų mokiniai, prisijungė ir rusų kalbą pasirinkę ketvirtokai su mokytojomis.

Žiūrėdami LRT parengtą video siužetą, susipažinome su poeto biografijos faktais, eilėmis. Mokiniai, paskatinti mokytojų, noriai patys skaitė, deklamavo jausmingą Pauliaus Širvio poeziją, ieškojo sąlyčių su jau perskaitytais kūriniais, atlikinėjo įdomias užduotis. Ugnė Simniškytė (IE kl.), Juta Parulytė (IVE kl.) ir Lukas Vilčinskas (IC kl.) padovanojo poetui ir susirinkusiems savo atliekamus instrumentinius kūrinius. Kiekviena pamoka buvo ypatinga, jaudinanti, savita.

Tikiu, kad jautri P. Širvio poezija palietė kiekvieno, dalyvavusio šiose pamokose, širdį. Kad šios literatūrinės pamokos bibliotekoje paliks atmintyje vaizdą, jog prieš daugelį metų po Lietuvos žemę vaikščiojo žmogus, „nerašęs valdiškos poezijos, mylimas, giriamas, gerbiamas, laukiamas ir… „velnioniškai vienas“. Poetas iš Dievo, Lietuvai palikęs daug daugiau, nei ji jam dovanojo“ (LRT PLIUS laida „Literatūros pėdsekys“).

Dėkojame visiems, dalyvavusiems šiose pamokose, pripildžiusiems bibliotekos erdves šiltų eilėraščių posmų ir muzikos garsų.

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė