Netradicinės pamokos Taline ir Stokholme

 Grupė II–III kl. gimnazistų, norėdami pažinti kitų tautų kultūrą, išvyko dalyvauti netradicinėse veiklose Talino ir Stokholmo senamiesčiuose. Taline pasivaikščiojome siauromis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėjome miestu nuo Aukštutinės ir Žemutinės panoraminių aikštelių, apžiūrėjome Tompea pilį, „Ilgąją“ ir „Trumpąją“ kojas, „Storosios Margaritos“ bokštą, Ilgojo Hermano ir „Žvilgsnio į tvirtovę“ bokštus, Rotušės aikštės ansamblį, dailininkų gatvę, miesto gynybinę sieną. Taip skatindami netradicinį ir unikalų požiūrį į kitų tautų kultūrą, padėdami formuotis pozityvų požiūrį į architektūrą, turizmą, praleidome Taline keletą valandų.

Į Stokholmą plaukėme ypatingu laivu, kuriame buvo galima ir pramogauti, ir gėrėtis Baltijos jūros grožiu. Švedijos sostinėje mūsų laukė apžvalginė ekskursija po didingą karališkąjį miestą, pastatytą 14-oje salų. Ypatingai sužavėjo senamiestis, išraižytas siauromis, paslaptingomis gatvelėmis su nedidelėmis aikštėmis. Lankėmės Karalių rūmų pagrindinėje aikštėje. Čia galėjome stebėti kaip keičiasi garbės sargyba. Džiaugiamės, kad pamoka „Vaza” muziejuje buvo integruota ir netradicinė. Čia eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas XVII a. karališkasis karo laivas, jūros dugne išgulėjęs 333 metus.

Nepaprastai gražus rudeniškas Stokholmas visus pakerėjo savo didingumu ir architektūra. Trečioji, kitokia pamokų diena vyko PROTO išradimų fabrike, Taline. Čia visi galėjo pasinerti į interaktyvų fantazijos pasaulį, susipažino su praėjusių amžių mokslo atradimais. Išradimų fabrike-muziejuje buvo galima vairuoti pirmąjį pasaulyje automobilį, garvežį, oro balioną ar vaikščioti vandenyno dugnu. Jaunųjų išradėjų zonoje visi galėjo pamatyti aerodinaminę karuselę, garsų gaudyklę, pianiną-žaibą.

Išvykos metu pažinome vieni kitus, bendravome ir bendradarbiavome. Nuostabios, netradicinės ir kitokios pamokos Taline bei Stokholme įkvėpė mus pažinti, atrasti ir tobulėti.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Laukaitienė