„Norijos“ sėkmė liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė“

Gruodžio 11 d. baigėsi didžiausias vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkursas „Aguonėlė“.

Nuo 1986 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiama „Aguonėlė“ – svarbiausias ir didžiausias vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių festivalis Lietuvoje. Regioninėse ir respublikinėse apžiūrose šiais metais dalyvavo per 100 liaudiškų šokių kolektyvų.

„Artėjančias šventes pasitinkame pakiliomis nuotaikomis – kuriasi nauji vaikų šokių kolektyvai, į priekį veržiasi jauni, talentingi vadovai, atnaujinamos šokėjų programos, o nepriekaištingo atlikėjų įvaizdžio gali pavydėti ir pasimokyti ne vienas. Nerimas, kad pandemijos metu pabirs šokių kolektyvai, nepasitvirtino, priešingai, su vaikišku džiaugsmu ir jaunatviška energija „Aguonėlė“ pražydo dar ryškiau“, – džiaugėsi konkurso organizatorė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografijos specialistė Živilė Adomaitienė.

Gimnazijos merginų šokių kolektyvas NORIJ šiame konkurse dalyvauja nuo 2007 m., kai mokykloje pradėjo dirbti kolektyvo vadovė Vilija Jakubauskė ir savo programą rodo tarp pačių geriausių Lietuvos šokių grupių nacionaliniame ture. Smagu, kad ir šiais metais konkurse lydėjo sėkmė bei merginų šokių kolektyvas NORIJA pelnė I laipsnio diplomą.

Kamilė Šlekytė, IVE kl. gimnazistė, kolektyvo narė