Paroda „Aš ir mano varlės“

Gimnazijos koridoriuje prie bibliotekos, tarsi pajautusios pavasarį, įsikūrė… varlės. Gražios, linksmos, pasipuošusios… Tai – dalis vilkaviškietės tautodailininkės, menininkės Jolitos Kojutienės, varlių muziejaus kolekcijos. Vasario 9 d. vyko Jolitos parodos „Aš ir mano varlės“ pristatymas, kurio metu autorė papasakojo, kaip gimsta idėjos kūrybai, iš ko ir kaip gaminamos lėlės-varlytės. Kiekviena lėlė – tarsi maža situacija, gyvas siužetas. Šalia varlių yra ir tiesiog lėlių, kurias pagamino kruopščios Jolitos rankos.

Menininkė be galo myli rankdarbius, daro viską ir iš visko, kas šauna į galvą. Todėl ir gaminti, rengti ir puošti lėles jai yra vienas malonumas. Kadangi savo muziejuje yra sukaupusi ir daugybę knygų apie varles, jas taip pat įkurdino parodos lentynose. Tad galima ne tik apžiūrėti meno kūrinius, bet ir pavartyti tiek vaikiškas, tiek informacinio pobūdžio knygas apie varlių gyvenimą.

Kviečiame pasigrožėti rankų darbo eksponatais ir iš arčiau susipažinti su viena iš Sūduvos krašto menininkių – Jolita Kojutiene. Ši paroda skiriama Sūduvos metams paminėti ir veiks iki balandžio mėn.

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė