Paroda „Sūduvių žemė: PA (si) likimai“

Rugsėjo mėnesį III ir IV klasių mokiniai pasinėrė į meno ir tapybos paslaptis. Jie kultūros centre aplankė tapybinių darbų parodą „Sūduvių žemė: PA (si) likimai“. Ši paroda – skirta tautinėms mažumoms ir joje eksponuojami aštuntajame tapybos plenere nutapyti darbai. Mokiniai parodoje susipažino su penkiais Lietuvos dailininkais, atstovaujančiais individualistų grupę, bei jų darbais.

Aloyzas Stasiulevičius ir Svajūnas Armonas kūriniuose didžiausią dėmesį skyrė istorijai. Jų abiejų meninė kalba moderni ir pasižymi skirtinga menine interpretacija. A. Stasiulevičius kuria kompozicijas iš atminties ir akcentuoja koncepcijos reikšmingumą. S. Armonas poetiškai improvizuoja, tapo natūralius gamtos vaizdus su sunykusiais kultūros paminklais. Gražina Vitartaitė, Juozas Pranckevičius ir Arvydas Kašauskas savo paveiksluose įamžino svarbių kultūros objektų emocionalius įspūdžius. G. Vitartaitės darbams būdingas vaizdo akimirkos žavesys, svajingumas. J. Pranckevičiaus vaizdai apibendrinti, architektūra tvirtai sukonstruota iš plokštumų, gamtos peizažai atspindi gaivališką augalų prigimtį, erdvės galybę. A. Kašausko darbai išsiskiria vaizdų monumentalumu, tvirtai sustatyta kompozicija, spalvų skambesiu ir muzikalumu. Aliejinių dažų kvapas, pasklidęs po patalpas, leido nusikelti į sūduvių žemę, pajusti nutapytų darbų jausmus, emocijas.

Darbų apžiūrą mokiniai užbaigė diskusija, kurioje jie dalinosi įspūdžiais ir kilusiomis mintimis, pamačius paveikslus. Aptarė skirtingai naudotas dailininkų atlikimo technikas, koloritus bei pasirinktus stilius. Ieškojo tapybos panašumų ir skirtumų. Kiekvienas gimnazistas šios veiklos metu galėjo susipažinti su žinomais Lietuvos dailininkais bei jų darbais, ugdė kūrybiškumo kompetenciją.

Parodos aplankymas – vienas iš pavyzdžių, kaip pamokas galima praleisti įdomiai, naudingai ir smagiai!

 Eglė Adomavičiūtė ir Viktorija Klimaitė IIIE kl. gimnazistės