Pasakos buvo šalia…

Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo baigėsi. Norime pasidžiaugti, kad į šią akciją įsijungė didelis būrys gimnazijos bendruomenės. AČIŪ JUMS VISIEMS! Visą mėnesį vyko įvairios veiklos, leidžiančios nors trumpam pasinerti į pasakų pasaulį.

Bibliotekoje prie stilizuoto židinio klausėmės ID kl. mokinių Gytės Čibirkaitės, Ainės De Donato, Evelinos Kurapkaitytės, Šarūno Navicko, Miglės Kolčinaitės ir mokytojos Daivos Pranskevičiūtės sekamų pasakų, prisiminėme pasakų rūšis ir svarbiausią jų savybę – supažindinti su įvairių šalių kultūra, žmogaus vertybėmis ir stebuklingu pasauliu.

Anglų kalbos mokytojos Daiva Čėsnienė ir Jolanta Mickevičienė pasiūlė mokiniams sukurti savo pasaką anglų kalba, tema – kaip atsirado Mokytojų diena. Taip gimė didžioji mokinių kūrybos pasakų knyga, kurią galite paskaityti gimnazijos bibliotekoje.

Visą mėnesį akį traukė parodoje „Seku seku pasaką…“ esančios pasakų knygos, kurių dalį iš asmeninių bibliotekų paskolino mokytojos Daiva Čėsnienė, Daiva Tartėnienė, Erika Anisimavičienė ir Akseverina Kanonenkienė.

Dailės pamokų metu mokytojos Redos Viktažentienės paskatinti mokiniai kūrė savo pasakų pasaulį. Na, o moliūgų parodos mįslę geriausiai įminė Gabija Skystimaitė (IIIA kl.) ir Faustas Dėnas (IIID kl.).

Kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė baigėsi ir tikime, kad šių metų tema – „Pasaulio pasakos“ primins mums, kad nenutoltume nuo pasakų pasaulio, kuris kartais gali padėti pabėgti nuo slegiančios kasdienybės, moko neprarasti tikėjimo ir vis bandyti, jei ne tris, tai net devynis kartus su viltimi, kad pasiseks…

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė