Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) prizas

Gegužės pabaigoje vykusiame ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape ketvirtokė Rugilė Bartašiūtė (tada ji buvo trečiokė) laimėjo ne tik II vietą bet ir buvo apdovanota Valstybinio patentų biuro prizu ir jos kandidatūra buvo teikiama Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos specialiajam prizui gauti. Metų pabaigoje paaiškėjo, kad Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos prizas Rugilei paskirtas. Aišku, jis atkeliavo paštu.

Pagal tradiciją Tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose medalius arba specialiuosius prizus laimėjusiems mokiniams, juos ruošusiems mokytojams Lietuvos Respublikos Prezidentas,  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja pagerbimo šventę Prezidentūroje. Deja, Lietuvoje esant nepaprastai situacijai šis renginys vyko nuotoliniu būdu. Pokalbyje su prezidentu dalyvavo ir Rugilė. Ji buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos padėka bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigta dovana – belaidėmis ausinėmis.

Šiais metais tarptautinėse mokinių olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 30 Lietuvos mokinių, kurie pelnė 3 aukso, 5 sidabro, 12 bronzos medalių, 10 pagyrimo raštų ir 1 specialųjį prizą. Toks gausus laimėjimų skaičius šiuo visiems sudėtingu laikotarpiu rodo, kad neįveikiamų kliūčių nėra.

Biologijos mokytoja Daiva Paškauskienė