Pasaulio pasakos

Seniai seniai, kai dar pildydavosi visi žmonių norai, už aukščiausių kalnų ir gūdžių, neįžengiamų girių, už bekraščių vandenynų ir plačiausių upių…

„Seniai seniai…“ Tai žodžiai, nukeliantys mus į vaikystę. Į ten, kur gyvavo milžinai, kur princas ant balto žirgo ieškojo savosios princesės, kur piktos raganos kurpė piktus kėslus….

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė ir šių metų tema – „Pasaulio pasakos“. Pasakų pasaulį šiais metais aplankė ir mūsų mokyklos mokiniai su savo darbais.

I ir II klasių mokiniai tapybinėmis ir grafinėmis priemonėmis pasakų temą puikiai atskleidė parodoje „Seku seku pasaką“, kurią galite rasti pirmame aukšte prie informacinio centro.

Stebuklų kupiną pasakų pasaulį mums taip pat atvėrė mūsų gimnazijos III bei IV klasių mokiniai su paroda „Pasakų ritmu“, kuri visą spalio mėnesį puošia mokyklos antro aukšto koridorių. Jaunųjų dailininkų užduotis buvo interpretuoti pasakų motyvus ir savo interpretacijas pateikti miniatiūriniais grafikos piešiniais ant plokštelių. Parodos pavadinimas puikiai atskleidžia  parodos sąsajas tarp dviejų menų – dailės ir muzikos. Juk vaikiškos pasakos – neatsiejama vaikystės dalis, kuri ritmiškai kiekvieną vakarą prieš miegą išlydėdavo sapnų karalystės link…

Kiekvienas darbas – unikalus bei savitas, pasakojantis savą istoriją. Tai gali paliudyti III klasių fotografijos besimokantys mokiniai, kurie fotografijos pamokų metu turėjo galimybę parodą apžiūrėti įdėmiau bei pasidalinti savo mintimis, įspūdžiais su kitais. Gimnazistų, net ir komentuojant tuos pačius piešinius, mintys visiškai skyrėsi. Tai tik parodo, jog mokinių kūriniai neeiliniai, priverčiantys susimąstyti, sukeliantys daug emocijų bei neišdildomą įspūdį.

Vaikščiojant mokyklos koridoriais, tikrai verta sustoti bei pasigrožėti mūsų mokyklos mokinių darbais…

Eglė Adomavičiūtė IIIE kl. ir Viktorija Klimaitė IIIE kl.

III ir IV klasių darbų paroda „Pasakų ritmu“

I ir II klasių darbų paroda „Seku seku pasaką“