Patyriminėje konferencijoje – puikūs „Aušros“ gimnazistų pranešimai

Kovo 19 d. Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai susitiko nuotoliniu būdu vykusioje patyriminėje mokinių veiklos konferencijoje „…aš čia, juodojoj žemėj, išdygau“, kuri šiais metais buvo skirta Pasaulinei žemės dienai paminėti, ir pasidalino savo atradimais.

Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Arūnas Serneckas. Jis pasidžiaugė, jog mokiniai noriai dalyvauja jau ne pirmus metus organizuojamoje patyriminėje konferencijoje ir paskatino toliau sėkmingai tyrinėti, kurti, ieškoti ir atrasti.

Pirmąjį pranešimą „Ką AŠ galiu pakeisti?“ skaitė mokytojos Vaida Bonkevičienė ir Eglė Čiaučionaitė, kurios pasidalijo naudingais patarimais, kaip kiekvienas galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Iškart po mokytojų įvadinio pranešimo savo tiriamuosius darbus pristatė mokiniai. Pirmoji pasirodė IVC klasės mokinė Rugilė Bertašiūtė (mokyt. Daiva Paškauskienė). Mergina pristatė tiriamąjį darbą „Augaluose esančių biologiškai aktyvių medžiagų panaudojimas Candida lusitaniae mieliagrybiui naikinti“, kuris buvo puikiai įvertintas ne viename konkurse.

Visų dėmesį prikaustė IE klasės mokinių Karolio Alkevičiaus, Aivaro Karpavičiaus ir Kajaus Kauno (mokyt. Jurgita Rutkauskienė) paruoštas filmukas „Apie mūsų Lietuvą“, kuris priminė didingą Lietuvos istoriją ir suteikė galimybę pasigrožėti nuostabiais Lietuvos vaizdais iš paukščio skrydžio.

Prisidėti prie gamtos išsaugojimo pakvietė IE klasės mokinė Austėja Merkevičiūtė (mokyt. Jurgita Rutkauskienė), kuri skaitė pranešimą ,,Žmogau, gyvenkime draugiškai – sako gamta”.

Konferenciją tęsė IIIA klasės mokinės Karina Rinkevičiūtė ir Paulina Kružinauskaitė (mokyt. Vaida Kainauskienė), kurios pristatė įdomų tiriamąjį darbą „Gėlių pavadinimų semantika lietuvių poezijoje“.

Savo atradimais pasidalino Deimantė Čiuplytė, Paulina Kononenkaitė, Austėja Navickaitė ir Toma Kizelytė iš IE klasės (mokyt. Jurgita Rutkauskienė), kurios pristatė pranešimą „Meilė Žemei, – ką kalbėjo Baltų Dievai“.

Klausytojus susimąstyti pakvietė jautrus ir nuoširdus ID klasės mokinės Gabijos Krunkauskaitės (mokyt. Eglė Čiaučionaitė) skaitomas tekstas. Gimnazistė perskaitė savo kūrybos esė „Ką atsakyčiau Šv. Jonui Pauliui II-ajam į raginimą „Nebijokite ieškoti Dievo ir Jo tiesos“?“, už kurią mergina laimėjo pirmąją vietą I-IV gimnazijos klasių amžiaus tarpsnio grupėje Vilkaviškio vyskupijos mokinių rašto darbų konkurse „ŠV. JONAS PAULIUS II – LIETUVOS JAUNIMUI”.

Konferencijos dalyvius ir žiūrovus sudomino kūrybingas IVC klasės Mildos Lapaitytės (mokyt. Irena Skamarakienė) pranešimas „p.a.l.m.i.ų. a.l.i.e.j.u.s. VISA TIESA“. Mergina papasakojo, kuo naudingas palmių aliejus ir atskleidė, kokią žalą jo gamyba daro aplinkai ir žmonėms.

Toliau pasirodė IVD klasės mokinė Justina Vyšniauskaitė (mokyt. Rasa Kvirevičienė). Mergina skaitė pranešimą „Gyvoji Vilkaviškio krašto enciklopedija“, kurį parengė ruošdamasi Jaunųjų filologų konkursui. Džiugu, jog komisiją sudomino gimnazistės darbą ir rajoniniame šio konkurso etape ji tapo laureate.

Sužinoti, kas vyksta kosmose visus pakvietė Aušrinė Navickaitė (mokyt. Neringa Bartelienė). IIIA klasės mokinė pristatė savo tiriamąjį darbą „Kosmoso tyrimai“ ir pasidalino rezultatais.

Kosmoso temą tęsė IIIC klasės gimnazistė Austėja Kiršaitė (mokyt. Neringa Bartelienė), kuri skaitė įdomų pranešimą „Kosmoso tarša“.

Konferencijoje išvydome ir dar vieną fizikos mokytojos Neringos Bartelienės mokinę. IIB klasės mokinė Patricija Janavičiūtė pristatė darbą „Alternatyvi energetika“.

IIA klasės mokinės Gustė Jacinkevičiūtė, Ugnė Kaminskaitė ir Brigita Bulotaitė pristatė pranešimą „Vizualinių menų pritaikymas analizuojant žmogaus teisių temą. Patirtis iš dalyvavimo JAV ambasados Vizualinių menų konkurse (National Human Rights Forum Multimedia Contest)“. Gimnazistes konsultavo anglų kalbos mokytoja Daiva Čėsnienė.

IIC klasės mokinė Agna Bernotaitytė (mokyt. Andrius Damušis) skaitė pranešimą ,,Ką apie pasaulį ir žmogų tikrai žino Vytautas Mačernis?“ ir klausytojams pateikė ne vieną argumentuotą atsakymą į savo iškeltą klausimą, cituodama nuostabią poeto Vytauto Mačernio kūrybą.

Lukrecija Plechavičiūtė kalbėjo tema „Donorystė – Bažnyčios dokumentuose“ ir pasidalino savo įžvalgomis. IVF klasės mokinei pasiruošti padėjo tikybos mokytoja Vilma Balandienė.

Tiriamąjį darbą „Žemės vaizdinio ypatumai ir prasmės patarlėse ir frazeologizmuose“ pristatė IIID klasės mokinės Agnė Čeplevičiūtė ir Sofija Janavičiūtė (mokyt. Vaida Kainauskienė).

Išskirtinį pranešimą parengė IIE klasės mokinės Viktorija Klimaitė, Eglė Adomavičiūtė ir Gabrielė Bendžiūnaitė (mokyt. Andžela Grikietienė ir Reda Viktažentienė), kurios kūrybiškai susiejo anglų kalbos ir dailės pamokas. Merginos pristatė darbą „Integruota anglų kalbos ir dailės pamoka. The Remake Project: Remake vs Original (Paveikslų interpretacijos: kopija ar originalas)“.

Kai kurios gimnazistės konferencijoje pasirodė ne kartą, vienos iš jų Brigita Bulotaitė ir Gustė Jacinkevičiūtė (mokyt. Daiva Paškauskienė). Šįkart merginos pristatė darbą ,,Augaluose esančių biologiškai aktyvių medžiagų panaudojimas porų rūdies grybui naikinti“, su kuriuo planuoja dalyvauti ES jaunųjų mokslininkų konkurso baigiamajame etape.

IVA klasės mokinė Gabija Simanavičiūtė (mokyt. Daiva Paškauskienė) pristatė savo atliktą tiriamąjį darbą „Citokinino poveikis ridikėlių ir špinatų augimui bei produktyvumui“, kurį puikiai įvertino konferenciją stebėjęs Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto tyrėjas Rokas Valančius. Jis pasidžiaugė aukšto lygio darbu ir Gabijai įteikė specialųjį prizą.

Konferencijoje sužibėjo ir dar viena biologijos mokytojos Daivos Paškauskienės mokinė. IIIB klasės gimnazistė Evenika Mekšraitytė pristatė pranešimą „Suyranti natūrali kramtomoji guma – alternatyva sintetinei“.

Konferenciją užbaigė IIE klasės mokinės Laura Miknevičiūtė, Viktorija Klimaitė ir Emilė Striokaitė (mokyt. Jūratė Dapkūnaitė ir Virginija Pačkauskaitė – Venckūnienė), kurios skaitė pranešimą „Karantinas“. O baigiamąjį žodį tarė metodikos tarybos pirmininkė, konferencijos organizatorė, fizikos mokytoja Irena Skamarakienė, kuri pasidžiaugė mokinių darbais, padėkojo už aktyvų dalyvavimą, priminė, kad visiems dalyviams bus įteikti padėkos raštai, ir pakvietė visus sudalyvauti protų mūšyje „Panaudoti negalima išmesti“.

Ieva Andriulionytė, IVE kl. gimnazistė