Pažintinis profesinio veiklinimo vizitas Kaune

Gegužės 18 d. su grupe gimnazistų vykome į Kauną iš arčiau susipažinti su įvairiomis specialybėmis Kauno taikomosios dailės mokykloje ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre, taip pat apsilankėme Vytauto Didžiojo universitete (VDU). Tai buvo jau paskutinė kelionė į mokymo įstaigas pagal Kokybės krepšelio priemonę 1.7 – projektą „Mano ateitis – mano rankose“.

Kauno taikomosios dailės mokykloje mokiniai susipažino su mokymosi aplinkomis, laboratorijomis, praktiškai išbandė fotografo ir maketuotojo specialybes. Sužinojo, kad čia mokoma įvairių kitų menų srities specialybių: vizualinės reklamos gamintojo, juvelyro, keramiko, interjero specialisto, dekoruotojo ir kt.

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre gimnazistai išbandė maisto pramonės darbuotojo specialybę, minkė ir formavo bandeles, sužinojo, kad čia ruošiami virėjai, padavėjai ir barmenai, viešbučių ekonomai, apskaitininkai, biuro administratoriai, pardavėjai-konsultantai ir elektroninės prekybos pardavėjai-konsultantai. Skanių bandelių užteko ir sau ir draugui pavaišinti.

Vytauto Didžiojo universitete mokinius šiltai priėmė ne tik universiteto atstovai bet ir keturkojis darbuotojas – kalytė Čičė. Čia buvo suorganizuotas universiteto pristatymas, protmūšis ir ekskursija po VDU humanitarinį bei ekonomikos ir vadybos fakultetus.

Įgiję daug patirties, pamatę modernias mokymo įstaigas ir patyrę įspūdžių grįžome namo. Džiugu, kad studijų ir mokymo įstaigos skiria dėmesį mokiniams pravesdamos puikias edukacijas. Tai padeda jaunam žmogui apsispręsti ir lengviau priimti sprendimą dėl savo ateities.

Ugdymo karjerai mokytoja Joalita Arbačiauskienė