Pirmasis respublikinis mokinių meninio skaitymo ir kūrybos festivalis „Žodžio kelias“

Anykščių kultūros centre lapkričio 19 dieną vyko pirmasis Respublikinis jaunųjų skaitovų festivalis ,,Žodžio kelias“. Šio festivalio veiklomis siekiama skatinti domėtis lietuvių literatūra ir vaikams bei jaunimui patraukliomis meninėmis priemonėmis ugdyti laisvą asmenybę, gebančią improvizuoti, raiškiai, taisyklingai kalbėti. Festivalyje dalyvavo 52 skaitovai iš 16 Lietuvos miestų bei rajonų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Mažeikių, Palangos, Skuodo, Varėnos, Panevėžio, Ukmergės, Ignalinos, Mažeikių, Neringos ir miestų bei miestelių. Skaitovai festivalyje buvo skirstomi į tris kategorijas, tai (5–8 kl.), (9–12 kl.) ir poetinių kompozicijų kategorija.

Į festivalį vyko ir mūsų gimnazijos IB klasės mokiniai: Simonas Blažaitis, Marta Janavičiūtė, Marta Ševčenkaitė, Rasvydas Stemplys. Gimnazistai festivalyje parodė meninę kompoziciją ,,Kas aš esu?“ pagal Vytauto Mačernio poeziją ir laiškus. Galime pasveikinti gimnazistus, kurie tapo vieno ryškiausių pasirodymų nominantais. 

Festivalio dalyviams ir mokytojams įteiktos padėkos, padovanotas puikus aktoriaus, režisieriaus ir dainų autoriaus Andriaus Kaniavos koncertas.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rasa Kvirevičienė