Rinkome Metų knygą paaugliams

Lyg jautrios išpažintys iš dienoraščių pro kompiuterio ekranus skverbėsi mokinių skaitomi tekstai. Taip klausėmės ištraukų iš šių metų renkamų knygų trejetuko paaugliams – per nuotolį, per atstumą. Klausėme, mąstėme ir balsavome. Ar A. Cicėnaitės „Kad mane pamatytum“? Ar D. Ganc „Lota“? O gal I. Zarambaitės „Juodavandeniai“? Šiais metais kažkaip kitaip, gal net įdomiau…

Išgirsta knygos ištrauka žadino smalsumą – o kas toliau? Tuomet prasidėdavo knygos paieškos. Gimnazijos biblioteka turi tik po dvi, tad rašėme į eilę. Džiugu, kad šių metų renkamų knygų trejetukas patiko mokiniams ir įkvėpė norą skaityti. Skaitant šią knygą („Lota“), atrodė, kad net nemirktelėjau. Panašu, kad aš ją „suvalgiau“, lengvai skaitėsi <…> galiu teigti, kad knyga labai įkvepianti <…> Patariu visiems, kurie pasiklydę savyje, kad pagaliau suprastų, jog gyvenimas tęsiasi“, – atsiliepimuose rašė Kornelija D. „Perskaičiau visas tris, labai sužavėjo „Juodavandeniai“, – kalbėjo Aušrinė J.

Kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais IC, ID, IE, IIB, IID ir IIE klasėse organizavome knygų pristatymus, susipažinome su jų autorėmis, rašymo stiliumi, pagrindiniais veikėjais ir siužetais. Mūsų gimnazistai daugiausiai balsų atidavė Ignės Zarambaitės knygai „Juodavandeniai“. Jūs dar neskaitėte? Būtinai paskaitykit. Patiks!

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė