Sėkmė 53-iame jaunųjų filologų konkurse

Į 53-iąjį Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso baigiamąjį etapą buvo pakviestos trys Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos mokinės: Justina Vyšniauskaitė, IVD klasės mokinė, Ugnė Piliukaitytė, IIIB klasės mokinė, Eglė Adomavičiūtė, IIE klasės mokinė.

Eglė Adomavičiūtė buvo pakviesta klausytojo teisėmis. Mokinę konkursui ruošė ir konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Dapkūnaitė bei rusų kalbos mokytoja Akseverina Kanonenkienė. Ugnė Piliukaitytė dalyvavo kalbos sekcijoje, ją konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Kvirevičienė. Gimnazistės darbą vertino Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių kalbotyros ir didaktikos katedros profesorė, katedros vedėja, Lituanistikos ir komparatyvistikos tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Regina Rinkauskienė bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyriausioji metodininkė-tyrėja, kalbininkė profesorė dr. Jolanta Zabarskaitė.

Ugnei Piliukaitytei šiais metais laimėti prizinių vietų nepavyko, bet gavo patarimų, kaip darbą tobulinti, tęsti ir pakvietė dalyvauti kitais metais vyksiančiame konkurse. Justina Vyšniauskaitė savo darbą pristatė tautosakos sekcijoje. Jį vertino Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, Vilniaus universiteto doc. dr. Bronė Stundžienė bei Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė. Justina Vyšniauskaitė apdovanota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu už gerą tautosakos darbą. Gimnazistei pasiruošti padėjo  lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė R. Kvirevičienė.