Skaniausia – lietuviška duona

Keturių užsienių šalių delegacijos lankėsi ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje. Čia viešėjo svečiai iš Belgijos, Portugalijos, Turkijos bei Lenkijos – iš viso aštuoniolika 16–19 metų mokinių bei 9 pedagogai.

„Aušros“ gimnazijos svečių tikslas buvo susipažinti su nacionaliniais lietuvių patiekalais, paragauti vietinio maisto, pabandyti jo pasigaminti patiems. Ši užsieniečių delegacija apžiūrėjo Lietuvos sostinę Vilnių, Trakuose dalyvavo kibinų kepimo procese, Druskininkuose mokėsi pasigaminti šakotį, o Paežerių dvare – mušti sviestą.

Kaip pasakojo „Aušros“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Laima Čivinskienė, svečiams mūsų maistas labai patiko, o labiausiai iš visų patiekalų užsieniečiai gyrė lietuviškos duonos skonį.

„Reikia pripažinti, kad vaikų valgymo ypatumai visoje Europoje yra vienodi. Sunku atspėti, kas jiems patiks, o kas – ne. Vis dėlto svarbiausia ne pats maistas ar jo gaminimo procesas, o galimybė šio projekto metu pabendrauti su savo bendraamžiais. Pats maistas labiau rūpi pedagogams“, – pastebėjimais dalijosi L. Čivinskienė.

Šio projekto koordinatorė gimnazijoje, anglų kalbos mokytoja Andžela Grikietienė pabrėžė, jog tokie projektai, kaip Europos Komisijos remiamas „Comenius“, ne tik praplečia vaikų akiratį, suteikia jiems galimybę pažinti pasaulį, bet ir paveikia žmogaus likimą.

„Turime ne vieną pavyzdį, kaip visiškai drovus, savimi nepasitikintis vaikas po dalyvavimo projekte tampa energingu, drąsiu, visur norinčiu dalyvauti žmogumi. Tai išties džiugina“, – sakė A. Grikietienė. Ji taip pat dėkojo mokiniams bei jų tėveliams už visokeriopą pagalbą priimant svečius. Pasak koordinatorės, gimnazijos ugdytiniai puikiai reprezentavo ne tik savo rajoną, bet ir visą šalį.

„Nors Lietuvoje buvo šiek tiek šaltoka, tačiau būnant kartu visos problemos ir kliūtys išnyksta. Laikui bėgant supranti, jog nesvarbu, ar tu esi aukštas, ar žemas, apkūnus ar lieknas, piktas ar malonus, visada bus žmonių, kurie bus pasiruošę tau padėti ištverti sunkų gyvenimo etapą. Tai stebuklas, tai draugystė, tai patirtis, tai kultūra, tai yra nuostabu“, – mintimis apie projektą bei mūsų šalyje patirtus malonius įspūdžius pasidalijo portugalas Hugo Augustas.

Straipsnio autorius Andrius Grygelaitis