Svečiavomės „Tūkstantmečio vaikų akademijoje“

Daugelis teigia, kad mokytis yra sunku ir nuobodu. Tačiau šį mitą sugriovė projektas „Tūkstantmečio vaikų akademija“. „Tūkstantmečio vaikų akademija“ – tai moderni mokslo konferencija moksleiviams. Ši akademija– tai būrelis, dienos stovykla ir dalyko korepetitorius viename. Mokiniams paskaitas skaito ryškiausi savo sričių profesionalai, universitetų profesoriai, mokslininkai, mokyklų mokytojai, apie kuriuos sklinda tikros legendos. Apie sudėtingiausius dalykus jie kalba paprastai, o temas paverčia detektyvų vertomis istorijomis! Kiekviena tema – kruopščiai atrinkta, kad tiktų įvairaus amžiaus dienos stovyklos „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ studentams. Paskaitos praplečia ne tik žinias bet, svarbiausia, padeda atrasti malonumą mokantis.

IIB klasės mokinių atstovai dalyvavo paskutinėje akademijos rudens sesijoje, humanitarinių ir socialinių mokslų konferencijoje Kaune. Ši konferencija mūsų mokiniams – tai „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ prizas už laimėtą antrąją vietą respublikiniame konkurse „Atkurk istorinę nuotrauką“. Gimnazistai dalyvavo pirmosios konferencijos dienos užsiėmimuose. Jie klausė VU docento Jono Dagio paskaitą „Kaip taisyklingai mąstyti ir taikyti logikos taisykles, vengiant esminių klaidų?“ Akademijos studentai buvo mokomi mąstyti ir suprasti logiką, filosofuoti apie tai, kada robotas virsta žmogumi. Užsiėmimuose dalyvavo ir vienas žymiausių Lietuvos politologų Linas Kojala, kuris kalbėjo apie žmogaus teises. Pertraukėlių metu susirinkusius studentus linksmino akademijos širdimi laikomas Paul de Miko, kuris vedė žaidimus, viktorinas ir, žinoma, dalino prizus ir gerą nuotaiką. Paskaitos buvo derinamos su išmaniomis pramogomis, sportinėmis pertraukėlėmis ir kitomis pramogomis.

Taigi, kiekviena nauja patirtis ugdo mus kaip asmenybes. Džiaugiamės galėję pabūti netradicinėje aplinkoje, turėję galimybę išgirsti neeilinių žmonių paskaitų.