Teatro dienos

Balandžio 28–29 dienomis Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokiniai turėjo galimybę susipažinti su teatro menu iš arčiau. I–II klasių gimnazistai stebėjo Alytaus miesto teatro monospektaklį „9.18“. Aktorė scenoje prakalbo apie dar vieną visuomenės skaudulį – nemeilę, keliaujančią iš kartos į kartą, psichologinį ir fizinį smurtą. Baimė kalbėti ir kalbėtis, priimti atsakomybę už savą ištartą žodį ar padarytą veiksmą tampa inkaru, kurį teatras, pasitelkdamas meninėmis priemonėmis gali bent apnuoginti, jo egzistavimą iškeliant į viešumą be slėpinių, suteikiant žinių, ką daryti kritinėse smurto situacijose.

Penktadienio popietę, gimnazijos scenoje spektaklį vyresniųjų klasių mokiniams jaunimui „Įsilaužėlis“ pristatė „Labaiteatras“ aktoriai. Spektaklio kūrėjai akcentuoja visiems paaugliams kylančius klausimus: kas yra tiesa, kas yra draugystė, meilė ir tikroji žmogaus savivertė? Visuomenės atstumtų paauglių dienoraščių tekstų ištraukos skambėjo hip-hopo muzikos fone – tai dar vienas būdas pasireikšti jaunam, maištaujančiam, vartotojiška visuomene nusivylusiam žmogui. „Įsilaužėlyje“ aktoriai palietė iki skausmo aktualias temos: draugystė, meilė, tiesa, gyvenimo prasmė. Šios temos, perteiktos jauno žmogaus akimis, drąsiame ir provokuojančiame spektaklyje apie didmiesčio jaunimo būtį, privertė paauglius kiek kitaip pažvelgti į mus visus supančiojusią kasdienybę. Džiaugiamės, kad šios inscenizacijos autorė ir režisierė yra mūsų buvusi mokinė, Agnė Sunklodaitė.

Mokykloje siekiame visapusiškai ugdyti ir auginti kūrybiškas, kritiškai mąstančias asmenybes, todėl neužtenka tik tradicinių pamokų. Teatras – labai reikalingas pagalbininkas, palanki erdvė, kurioje mokinys gali įsijausti į kitokį gyvenimą, nei jam įprastas ar suprantamas.