„Tolerancijos namas“

Trečiadienį minint Tarptautinę tolerancijos dieną gimnazijos bendruomenė prisijungė prie „Tolerancijos namo“ iniciatyvos. 1995 metais UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų.

Pasirinktas simbolis skirtas aptarti idėją, jog žmonės gyvena visuomenėje. Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinių parlamentas, tokį namą pastatė ir Ia. fojė bei pakvietė prisijungti prie iniciatyvos „Nustebinkim vieni kitus“. Į „Tolerancijos namą“ galėjome įdėti parašytus laiškus, žinutes ar staigmenas konkrečiam bendruomenes nariui, taip jam padėkodamas, paskatindamas ar motyvuodamas. Tolerancijos dieną, tokie laiškeliai buvo išdalinti į klasių kolektyvus.

Į kitokią, netradicinę pamoką, skirtą Tolerancijos dienai, jaunesniuosius gimnazistus pakvietė III klasės mokiniai, besimokantys teatro dalyko. Mokiniai, atlikdami etiudus, galėjo įsivaizduoti kaip jaučiasi žmogus su regėjimo ar klausos negalia, su kokias sunkumais jiems tenka susidurti bendraujant arba gyvenant mūsų visuomenėje. Teatro mokytoja, Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Šlivinskienė mokiniams kalbėjo, kad mes kiekvienas esame skirtingi, kad turime gebėti priimti kiekvieną žmogų, padėti jam koks jis bebūtų. Pamokos metu pademonstravo gimnazistams filmo epizodus, kuriame pasakojama, kaip mokosi bendrojo lavinimo mokykloje negalią turintys mokiniai, kokios pagalbos ir palaikymo jie sulaukia iš savo bendruomenės.

Būti tolerantiškais, supratingais ir sąmoningais bendruomenės nariais, mes turime būti kiekvienas. Tik suprantančioje vienas kitą ir draugiškoje bendruomenėje gyventi bus gera.