Velykos atrieda!

Velykų šventė kviečia mus džiaugtis gyvenimu. Kviečia džiaugtis visomis mums suteiktomis dovanomis: kiekviena diena, kiekvienu mums duotu žmogumi…

Vilkaviškis kiekvienais metais su džiugesiu pasitinka šią nuostabią pavasario šventę. Šiemet mūsų miestelyje Velykų šventės pažiba – Jono Basanavičiaus aikštėje atsiradę penki įspūdingo dydžio margučiai. Tai – UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio ir rajono švietimo įstaigų dailės pedagogių dovana Vilkaviškiui.

Kiekvienas margutis – išskirtinis, unikalus, pakerintis savo grožiu bei ornamentais. Didžiausias kiaušinis siekia beveik pustrečio metro, o mažiausias – pusantro. Visas darbas vyko komunalinio ūkio patalpose, kur plušėjo net aštuonios mokytojos. Viena iš jų – mūsų gimnazijos dailės mokytoja Reda Viktažentienė, kuri mielai sutiko pasidalinti savo įspūdžiais.

Anot mokytojos Redos, „Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę kartu padirbėti, pabendrauti, nes susitikdavome su kitomis mokytojomis tik dailės olimpiadose ar pasitarimuose. Tai buvo savotiškos kūrybinės dirbtuvės. Radome bendrų interesų ir visai netyčia (pagal patinkančias spalvas) pačios susiskirstėme į kiaušinio dažymo grupes. Vienoms patiko žalia, kitoms mėlyna ar juoda spalvos. Turbūt būtų buvę sudėtinga dirbti su nemiela spalva, todėl šis darbas lyg spalvų terapija.“

Visos dailininkės kruopščiai dirbo vasario mėnesį, kai buvo mokinių atostogos, o paskutinis margutis buvo baigtas antroje kovo pusėje. Tai – labai didelis darbas, kuriam reikia ne tik kruopštumo ar darbštumo, bet taip pat ir didelio noro, nusiteikimo bei motyvacijos. Mes džiaugiamės, kad mūsų mokyklos bendruomenės narė aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje bei prisideda prie Vilkaviškio miesto gražinimo!

Kviečiame visus per šventes pasivaikščioti po Jono Basanavičiaus aikštę ir pasigrožėti nuostabių moterų didžiu darbu. O kartu su per Velykas atgimstančia gamta, keiskimės ir mes. Išgyvenkime mums duotą džiaugsmą savo širdyse ir gyvenime ne tik Velykų rytą, bet ir kasdien vis iš naujo, kad patirtume mums suteiktą gyvenimo pilnatvę.

Eglė Adomavičiūtė IIIE kl. ir Viktorija Klimaitė IIIE kl.