Virtuali ekskursija po Sankt Peterburgą

Sausio 26 d. vykusią rusų kalbos pamoką abiturientai prisimins dar ilgai. Į svečius atvyko savanorė Julija Medvedeva iš Sankt Peterburgo ir įdomiai pristatė šį nuostabų tarsi brangakmenis spindintį dieną ir paslaptingoje prietemoje skendintį naktį miestą-muziejų.

Nors Sankt Peterburgas nėra moters gimtasis miestas, tačiau ji jį puikiai pažįsta, gyvena šiame mieste jau septynerius metus, tad visus sužavėjo jos pristatymas, kuris priminė tarsi virtualią ekskursiją po Sankt Peterburgą. Julija papasakojo garbingą miesto istoriją, parodė trumpą, tačiau kvapą gniaužiantį filmuką, kuriame mokiniai išvydo įžymiausias lankytinas vietas, apie kurias seniau kalbėjo pamokoje ir skaitė vadovėlyje. Žinoma, netrūko ir puikių nuotraukų, kuriose atsispindėjo miesto grožis. Taip pat Julija pristatė ir keletą nuostabių tradicijų, būdingų Sankt Peterburgui. Ypatingą dėmesį skyrė išleistuvėms, kurios abiturientams jau visai ne už kalnų. Pasirodo, Sankt Peterburge tai viena gražiausių švenčių, kurios metu vyksta ne tik puikūs koncertai, dangų papuošia šventiniai fejerverkai, bet ir tūkstančiai absolventų susirenka prie Nevos pakrantės ir laukia atplaukiančio įspūdingo laivo su raudonomis burėmis, simbolizuojančiomis meilę ir viltį.

Abiturientai džiaugėsi puikia pamoka, dėkojo ne tik savanorei Julijai už įkvepiančią „ekskursiją“ po Sankt Peterburgą, bet ir savo rusų kalbos mokytojai Aušrinei Gžibovskienei už suorganizuotą netradicinę pamoką ir galimybę pabendrauti rusų kalba su įdomia asmenybe.

Ieva Andriulionytė, IVE kl. gimnazistė