Virtuali „Karjeros diena 2021“ – kelionė savo svajonės link

Gimnazijos misija – ugdyti jauną žmogų ir suteikti jam sparnus, kad atsispyręs nuo mokyklos suolo galėtų skristi į savo svajonę: svajonių studijas, svajonių universitetą, svajonių darbą ir t.t. O jei tų svajonių daug, kaip skristi nesiblaškant? Kad būtų mažiau blaškymosi, kovo 24 dieną gimnazistus pakvietėme į virtualią karjeros dieną. Šiemet nereikėjo eiti iš namų – ši diena atėjo į kiekvieno gimnazisto namus ir buvo galima patogiai įsitaisius mėgstamiausiame kampelyje dalyvauti pasirinktose paskaitose. Užsiėmimų grafikus susidarinėjo patys mokiniai, rinkdamiesi iš 39 jiems pasiūlytų paskaitų.

Virtualioje karjeros dienoje dalyvavo KTU, VU, VDU, Vilniau TECH universitetų, LMTA, VDA, VDU ŽŪA, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Kauno technikos kolegijos (KTK), Socialinių mokslų kolegijos (SMK), Kauno ir Marijampolės kolegijų, Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus ir Lietuvos Pasieniečių mokyklos atstovai, dėstytojai ir studentai. Įdomius pranešimus pristatė ir savo patirtimi dalijosi buvusios gimnazistės: A. Vaščėgaitė, G. Balulytė, I. Žemaitaitytė, G. Šomkaitė, V. Avižinytė. Į Karjeros dienos renginius įsijungė ir Vilkaviškio r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, pasiūlydamas aktyvias sveikatingumo veiklas. Taip pat gimnazistai galėjo jungtis į tiesiogiai transliuojamo Kalba.lt renginio „Išsilavinimas ir karjera: Ką žmonės dirba visą dieną“ paskaitas.

Greta mokymo įstaigų, studijų programų ir asmeninės karjeros patirčių pristatymų buvo galima pasiklausyti ir bendro pobūdžio paskaitų, ugdančių bendruosius gebėjimus, praplečiančių akiratį: „Kaip charizmatiškai kalbėti ir įveikti viešojo kalbėjimo baimę“ (lektorė Ijola Petrauskienė, Kauno kolegija), „Patyčios ir jų istorija. Ar įmanoma yra kova su patyčiomis?“ (lektorė Veronika Avdejenkova, Kalba.lt), „Must have įgūdžiai rytojaus žmogui“ (lektorė dr. Brigita Dimavičienė, KTU), „Karjeros pasirinkimas – kiekvienas gali būti sėkmingas!“ (Lektorius Rytis Jurkėnas, Kalba.lt), „Hormonai ir jausmai: ką galime keisti?“ (Lektorė Doc. Dr. Lina Zabulienė, VU), „Robotai. Praeitis, dabartis, ateitis“. (Lektorius Laimonas Kairiūkštis, Kauno kolegija), Workshop: Motyvacinio laiško rašymas ir kt.

Nepaisant keleto techninių nesklandumų, virtuali karjeros diena gimnazijoje praėjo sėkmingai, palikdama jaunimui naujų minčių, kai kuriems sustiprinusi tikėjimą, kad eina pasirinktu keliu, kitiems atvėrusi naujus kelius ir svajones ateities skrydžiams.

Ugdymo karjerai mokytoja, bibliotekos vedėja J. Arbačiauskienė