Vyko tarptautinis projektas „eTwinning“

2017-11-07–2017-12-08 vyko tarptautinis projektas „eTwinning“ projektas We are EuropeansChallenge, kuriame dalyvavo ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinių grupė, sudaryta iš gimnazijos pirmokų, antrokų ir trečiokų.

Projekto tikslas buvo surinkti kuo daugiau atitinkamos informacijos apie savo ir partnerio šalį – aptarti panašumus ir skirtumus (ši informacija vėliau buvo panaudota virtualaus žurnalo kūrimui). Norėdami tai pasiekti, mokiniai turėjo atlikti tam tikras užduotis namuose ir anglų kalbos pamokų metu. Iš pradžių, padedami anglų kalbos mokytojos A. Grikietienės ir naudodamiesi technologijomis, „gyvai“ uždavinėjome ir atsakinėjome į taip / ne pobūdžio klausimus, o vėliau dalyvavome ir Kahoot svetainėje paruoštose viktorinose.

Kartu įsiamžinome, o prie gautos nuotraukos „prikabinome“ trumpus balso įrašus apie save, taip oficialiai tapdami šio renginio dalyviais. Toliau dirbome poromis: kartu su partneriu išsirinkdami vieną iš mokytojos nurodytų temų, burtų keliu gavome savo partnerius iš Prancūzijos. Trečios savaitės pradžioje su jais bendravome tik keliomis žinutėmis eTwinning portale, tačiau netrukus pradėjome ruoštis ir daugumos mokinių lauktai kulminacijai – bendravimui socialiniuose tinkluose. Surinkus reikiamą informaciją, pradėjome rašyti straipsnius bendradarbiaudami interneto platformoje Framasoft. Tuo pačiu metu kūrėme ir montavome vaizdo klipukus, atspindinčius mūsų bei moksleivių iš Prancūzijos pasirinktą temą. Ir toliau nenutraukėme ryšio su savo draugais iš užsienio. Išrinkus tinkamą žurnalo viršelį bei pridūrus mūsų įspūdžius ir atsiliepimus, galėjome džiaugtis išties nuostabiais rezultatais – bendros kūrybos skaitmeniniu žurnalu apie dvi šalis – Lietuvą ir Prancūziją, sukurtu interaktyvioje platformoje Madmagz.

Štai keletas projekto dalyvių įspūdžių:

„Turėjau galimybę pabendrauti su žmonėmis iš Prancūzijos ir tai buvo nuostabi patirtis!“ (Emilija)

Gauta galimybė sudalyvauti „eTwinning“ projekte, padėjo man labiau pasitikėti savo jėgomis. Kadangi mes turėjome palyginti savo valstybes bei rasti panašumų ir skirtumų, ne tik praplėčiau žinias apie kultūrą, bet ir gavau nuostabios patirties bendraudama su draugais iš Prancūzijos.“ (Meda)

„Mano manymu, šis projektas yra naudingas kiekvienam. Man šis projektas patiko, nes daugiau sužinojau apie kitą valstybę, taip pat susipažinau su labai draugiškais žmonėmis.“ (Gabija).

Meda Usevičiūtė ir Emilija Smelstoriūtė, III B kl.