„Žaliųjų idėjų festivalis“

Lietuvos Respublikos Prezidentūra birželio 5 d., Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, organizavo antrą kartą vyksiantį „Žaliųjų idėjų festivalį“, kuriame buvo pristatytos aplinkosaugos inovacijos ir naujausios žaliosios iniciatyvos iš visos Lietuvos.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuoto „Žaliųjų idėjų festivalio“ tikslas – paskatinti visuomenę prisidėti prie tvaresnės Lietuvos kūrimo.

Festivalis vyko Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų vidiniame kieme ir S. Daukanto aikštėje. Jo metu vilniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami diskutuoti, susipažinti, mokytis bei atrasti būdus, kaip žaliąsias idėjas pritaikyti kasdienybėje. Džiugu, kad mūsų gimnazijos mokinė Gabija Krunkauskaitė turėjo galimybė pristatyti savo tiriamąjį darbą “Išorinės baterijos įkrovimo, panaudojant hibridinę saulės ir vėjo sistemą, tyrimas”, dalyvauti jaunųjų tyrėjų diskusijoje su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

Renginyje buvo pristatytos aplinką tausojančios transporto priemonės, darnaus judumo idėjos, Lietuvos saugomos teritorijos, mokslo ir verslo bendradarbiavimo pagrindu sukurtos žaliosios inovacijos. Vyko edukacijos apie bioįvairovę ir žaliųjų projektų įgyvendinimą mieste.

Fizikos mokytoja metodininkė I. Skamarakienė