Naujienos

Susipažinome su karjeros galimybėmis fizikos ir lazerių sektoriuose

Gegužės 27 d. dalyvavome iniciatyvoje „Empowering Youth“, kurios misija – įkvėpti jaunus žmones drąsiai ir sąmoningai planuoti savo ateitį. Šį kartą jungėmės į nuotolinį susitikimą „Šviesos greičiu į karjerą: pažink lazerių industriją iš vidaus“. Susitikimo metu lazerių sektoriaus profesionalai Gytis Babaitis, Eduardas Gvozdas ir Adomas Kačiušis pristatė savo karjeros kelią, darbo specifiką bei galimybes šioje srityje.

Skaityti daugiau >>

Laiškas Jums, mieli bibliotekos bičiuliai,

Rašome Jums, tardamos nuoširdžiausius padėkos žodžius.

Knygos žmogaus gyvenime dažnai tampa daugiau nei tik informacijos šaltiniu. Jos gali būti mokytojos, įkvėpimo šaltinis ar net paguoda sudėtingais gyvenimo momentais. Skaitydamas žmogus ne tik sužino naujų faktų, bet ir mokosi suprasti save bei kitus. Ne veltui sakoma, kad gera knyga ateina į žmogaus gyvenimą tinkamu metu.

Skaityti daugiau >>

38-oji Lietuvos mokinių geografijos olimpiada

38-oji Lietuvos mokinių geografijos olimpiada, subūrusi 90 geriausiai rajoninio etapo užduotis atlikusių 9–12 klasių mokinių, vyko gegužės 4–6 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijoje. Šalies etape dalyvavo ir du mūsų gimnazijos mokiniai: IIA klasės mokinė Berenika Bakšaitė bei IIIA klasės gimnazistas Simas Šukaitis.

Olimpiados metu mokiniams teko atlikti įvairias užduotis. Pirmąją dieną jie tikrino savo teorines žinias, demonstravo esė rašymo gebėjimus ir atliko kompiuterinius tyrimus internete.

Skaityti daugiau >>

Instaliacija „Gėlės mamai“

Visi žinome, kad gegužės pirmas sekmadienis – mamos diena. Skaistė Gružinskaitė, IA klasės mokinė bibliotekoje mamos dienai sukūrė instaliaciją iš gėlių (mokytoja R. Viktažentienė).

Skaistės darbai pasižymi geru spalvų deriniu, kruopštumu ir estetika. Svarbu ne tik tvarkingai išlankstyti gėles, bet ir moderniai jas pateikti žiūrovui. Todėl dabar bibliotekos lankytojai gali ne tik paskaityti knygas, bet ir pasidomėti, kaip pūkuotos juostelės gali virsti tikromis gėlėmis.

Skaityti daugiau >>

Klasės valandėlė netradicinėje erdvėje

Gegužės 19 d. IB klasės mokiniai lankėsi Vilkaviškio sporto centre, visuomenės sveikatos biure, kur susipažino su ten vykdomomis įvairiomis veiklomis, bei dalyvavo edukaciniame garsų terapijos užsiėmime „Per kvėpavimą ir garsus į atsipalaidavimą“ . Šios veiklos metu moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su netradiciniais atsipalaidavimo metodais, padedančiais mažinti emocinę įtampą ir gerinti koncentraciją.

Skaityti daugiau >>

Gimnazistams pristatyta UAB „Mantinga group“ veikla

Gegužės 19 d. gimnazijoje viešėjo UAB „Mantinga group“ atstovai. Ši įmonė – viena didžiausių duonos, užkandžių ir šaldytos produkcijos gamintoje ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Lankydamiesi regiono mokyklose, įmonės darbuotojai vyresniųjų klasių mokinius supažindina su jos veikla, gaminama produkcija, specialybėmis, pristato, kokių sričių specialistai įmonėje dirba. Svečiai daug kalbėjo apie operatoriaus pareigas, naudodami vaizdinę medžiagą pristatė operatoriaus darbą ir pakvietė 18 metų sulaukusius mokinius vasaros atostogų metu išbandyti save įsidarbinant – tai būtų labai svarbi gyvenimiška patirtis.

Skaityti daugiau >>

Sėkmė matematikos konkurse „Sprendimų medžioklė“

Trys mūsų gimnazijos antrokai – Julius Šlapkauskas, IIF kl., Elzė Juodkūnaitė, IIF kl. ir Ernesta Svetlauskaitė, IIF kl. – sėkmingai įveikė pirmąjį tarpmokyklinio matematikos konkurso „Sprendimų medžioklė“ etapą ir pateko į II etapą.

Antrajame etape geriausiai sekėsi Juliui, kuris iškovojo II vietą. Sveikiname ir didžiuojamės jo pasiekimu!

Skaityti daugiau >>

Pasakyk „ne“ žalingiems įpročiams

Gimnazijoje vyko prevencinė veikla apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą. Užsiėmimą vedė mokyklos psichologė ir visuomenės sveikatos specialistė. Veiklos metu mokiniai diskutavo apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pasekmes, žalą sveikatai bei pagalbos galimybes.

Taip pat mokiniai buvo paskatinti dalyvauti konkurse „Būk (ne) madingas“, kurį organizuoja Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Konkursas skatina jaunus žmones kūrybiškai pažvelgti į sveikos gyvensenos bei žalingų įpročių prevencijos temas.

Skaityti daugiau >>

Paroda „Prisiminimų drobės“

Kiekvienas pavasaris IV klasių mokiniams yra naujas startas, naujo gyvenimo pradžia. Jie išeina toliau pažinti pasaulį ir save. O gimnazijoje praleisti metai lieka ilgai atmintyje ir širdyje. Dailės dalyką mokytis pasirinkę mokiniai savo patirtis sudėjo į „Prisiminimų drobes“, kupinas vilties, meilės, pagarbos, žinojimo, pažinimo bei tikėjimo. Įvairaus žanro bei kolorito tapybiniai darbai ant drobių džiugina gimnazijos bendruomenę.

Skaityti daugiau >>