Atsisveikinome (trumpam) su tarptautinio eTwinning projekto „Values Through Art“ partneriais

Baigiantis mokslo metams, baigėsi ir tarptautinio eTwinning projekto „Values Through Art“ („Vertybių atskleidimas mene“) veikla.

Projektas, kuriame aktyviai ir turiningai bendradarbiavo Lietuvos Vilkaviškio „Aušros“ IA ir IE klasių gimnazistai ir Turkijos Karacabey BURSA Ulviye Matlı Fen Lisesi mokyklos mokniai, truko apie aštuonis mėnesius.

Projektinė veikla buvo skirta jaunuoliams, kurie mėgsta įvairovę mokymosi procese. Jie supažindino su skirtingais savo kultūrų meno kūriniais užsienio bičiulius ir sėkmingai bandė rasti ryšį tarp šių meno kūrinių ir bendrų kultūros vertybių. Šis projektas subūrė mūsų mokinius aktyviai domėtis Lietuvos kūrėjais ir suteikė jiems galimybę bendrauti anglų kalba.

Projekto pradžioje surengėme susitikimą, kuriame drauge išrinkome po tris meno kūrinius, kuriuos vėliau analizavome: paveikslą, dainą ir trumpą filmą. Kiekvieną meno kūrinį mokiniai grupėmis bendradarbiaudami analizavo, rengė pristatymus. Virtualių susitikimų metu jie pristatė savo studijas ir pasidalino jausmais/idėjomis apie aptartus meno kūriniu.

Šio projekto tikslas buvo:

  • tobulinti mokinių mąstymą ir kritinio mąstymo įgūdžius;
  • skatinti gebėjimą suprasti meno kūrinius;
  • pagerinti bendravimo įgūdžius;
  • skatinti plėtoti bendradarbiavimą;
  • paskatinti ieškoti ir apmąstyti kultūrines vertybes;
  • lavinti skaitmeninio raštingumo įgūdžius.

Tikslą pasiekėme, buvo įdomu ir naudinga. Apie savo veiklą sukūrėme knygą – knygą galite peržiūrėti papsaudę čia