Mykolo Romerio universitete įteikti akademijos baigimo pažymėjimai

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje kovo 7 d. buvo oficialiai atidaryta VEVA, Vilkaviškio ekonomikos ir verslo akademija. Bendradarbiaujant Vilkaviškio rajono savivaldybei, MRU ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijai, dar vasario mėn. buvo pasirašyta sutartis dėl akademijos įkūrimo.

Džiugu, kad šią idėją palaikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Vilkaviškio rajono atstovybė, Vilkaviškio rajono „Rotary“ klubas bei Vilkaviškio krašto ūkininkų sąjunga. Jų dėka, nuo kovo mėn. Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija kvietė Vilkaviškio rajono gimnazijų mokinius dalyvauti paskaitose nuotoliu būdu ir gyvai. Organizuojant VEVA veiklą pagrindinis tikslas – stiprinti mokinių verslumo įgūdžius, ugdyti finansinį raštingumą. EVA, Ekonomikos ir verslo akademijos, kurią sudaro Alytaus (AEVA), Panevėžio (PEVA) ir Vilkaviškio (VEVA) klausytojams paskaitas veda Mykolo Romerio universiteto profesoriai ir dėstytojai, todėl šioje akademijoje moksleiviams suteikiama unikali galimybė pagilinti ar gauti papildomų aukšto lygio ekonomikos ir verslo žinių. Gegužės mėn. viduryje, VEVA klausytojai laikė baigiamąjį testą, kuris padėjo įsivertinti įgytas žinias. Gegužės 27 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko EVA baigimo pažymėjimų įteikimo šventė, į kurią susirinko visų akademijų absolventai. Susirinkusius moksleivius sveikino MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė, linkėdama svajoti ir reikšdama viltį, kad viena svajonių moksleiviams taps MRU, kur dėstytojai yra puikūs ekonomikos bei verslo ekspertai. Viešojo valdymo ir verslo fakulteto dekano pareigas laikinai einantis doc. dr. Irmantas Rotomskis jauniems žmonėms linkėjo sėkmės ir pasidžiaugė, kad visi akademijos dalyviai jau turi daug finansinio raštingumo žinių, padėsiančių jiems sėkmingai valdyti finansus ir visas su jais susijusias rizikas. Renginio dalyvius taip pat sveikino Panevėžio 5-osios gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Jolita Noruvienė, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos direktorius Arūnas Serneckas bei akademijos sumanytojas, MRU alumnas, Alytaus miesto savivaldybės Tarybos narys Povilas Labukas.

Verslumas – tai kūrybiškas žvilgsnis į supantį pasaulį. Savarankiškumas, atkaklumas, atsakomybė, drąsa rizikuoti, gebėjimas planuoti ir idėjas paversti veiksmais, o imlumą naujovėmis, tai kompetencijos, būtinos verslumui. Tikimės, kad įgytos žinios ir suformuotas požiūris paskaitų metu, bus postūmis kuriant verslą. Esame tikri, kad VEVA suteikė žinių apie pagrindinius ekonomikos dėsnius ir principus, paskatino labiau domėtis Lietuvoje ir pasaulyje vykstančiais ekonominiais procesais.