Ačiū už nuostabią dovaną!

Jau ne pirmą kartą, rusų kalbos mokytojos A. Gžibovskienės paskatinta, dalyvauju vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamame vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“. Šiais metais iš projekto organizatorių sulaukiau netikėtos ir malonios dovanos – kelionės į Vokietiją.

Spalio 23d. pilnas dviejų aukštų autobusas su moksleiviais iš visos Lietuvos išriedėjo į Veimarą ir Leipcigą. Pirmoji pažintis buvo su į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktu Veimaru. Įdomu buvo aplankyti poeto J. W. Gėtės namą, kuriame jis gyveno apie 50 metų, ir bent taip pajusti jo kūrybos dvasią. Veimare įamžintas ir kito žymaus vokiečių poeto Frydricho Šilerio atminimas. Didelį įspūdį paliko ir Veimaro rūmai bei stulbinanti ir ištaiginga Anos Amalijos biblioteka.

Antroji diena buvo skirta aplankyti Leipcigą. Šis miestas yra garsiausio pasaulio kompozitoriaus J. S. Bacho gimtinė, todėl pirmiausiai ieškojome Bacho muziejaus. Kompozitoriaus garbei įkurtame muziejuje nustebino vertingų archyvų gausa, daugybė paties J. S. Bacho asmeninių daiktų. Užsidėję ausines, klausėmės nuostabių kompozitoriaus kūrinių. Muziejus labai modernus – klausantis melodijų, galima matyti visą informaciją: koks kūrinio pavadinimas, kada sukurtas ir t.t. Leipcigas tikrai gražus miestas. Mane pakerėjo moderni šio miesto architektūra, ypač įspūdingai atrodė Leipcigo universitetas.

Kelionė iš ties buvo puiki, turininga ir linksma. Gražūs rudens orai leido pasivaikščioti po nuostabius Vokietijos miestus. Labai noriu padėkoti savo rusų kalbos mokytojai A. Gžibovskienei, kurios dėka patyriau daug smagių akimirkų.

 IVF kl. mokinė Deimantė Miliūnaitė