Netradicinė pamoka kultūros rūmuose

Kiekvieno jauno žmogaus pasaulėžiūrą formuoja naujos patirtys, nauji susitikimai su įdomiais žmonėmis. Tokią galimybę turėjo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Jie š. m. spalio 2 d. kultūros rūmuose galėjo pabendrauti su fotografu A. Kulikausku ir grafike O. Judakova. Autoriai su jaunimu kalbėjo apie kūrybą, emigraciją ir norą pažinti pasaulį. Mokiniai daug sužinojo apie gyvenimą Amerikoje, apie menininkų tarpusavio bendravimą, apie keliones ir menininko poziciją šiuolaikinėje visuomenėje. Sužinojo trumpas menininkų biografijas.

OKSANA JUDAKOVA gimė Altajuje. Užaugo ir baigė vidurinę mokyklą Lietuvoje, Tytuvėnuose. Studijavo taikomąją grafiką Kauno kolegijoje, J.Vienožinskio menų fakultete ir VDA Kauno dailės institute, kur įgijo menų bakalauro laipsnį. 2003 – 2012 metais gyveno Niujorke, JAV. 2012-ų metų vasarą su šeima grįžo gyventi į Lietuvą.

Pasak autorės dabar ji mąsto apie draugystę, drąsą gyventi ir gąsdinančius sapnus, apie grožį, apie taiką pasaulyje/aplink, apie pačių artimiausių žmonių, įskaitant save pačią, buvimą.

Oksanos grafikos darbai žiūrovui patrauklūs smulkia dinamiška linija, formos ir silueto išraiškingumu. Autorė nori švarios minties, švarios linijos, švaraus dažų prisilietimo prie balto popieriaus lapo.

ARŪNAS KULIKAUSKAS gimė 1959 metais Kaune, Žaliakalnyje. Baigė J. Naujalio meno mokyklą, po to tuometinį Vilniaus dailės institutą. Kiek padirbęs Lietuvoje, apkeliavęs daug Sovietų Sąjungos vietų, miestų ir kalnų, pasižvalgęs ir Užpoliarėje ir Sibire, aktyviai dalyvavęs tuometiniame kultūriniame Lietuvos gyvenime bei Sąjūdžio veikloje, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, išvyko gyventi į Niujorką. Po ilgų klajonių ir žvalgymosi po pasaulį bei visokių nuotykių, sutikęs ir susipažinęs su daug įdomių ir įžymių žmonių, po 22 metų su šeima vėl grįžo gyventi į Lietuvą. Į kaimą. Jis yra surengęs keliolika personalinių fotografijos parodų ir dalyvavęs daugelyje grupinių parodų ir įvairių renginių pasaulyje. Jo darbų yra įvairiose muziejų, galerijų ir asmeninėse kolekcijose. Darbai ir technika yra pristatomi ir keliose knygose JAV.

Arūno šilta diskusija praplėtė jauno žmogaus akiratį. Jaunuoliai galėjo sužinoti: kad turėti mėgstamą darbą yra daug svarbiau nei turėti daug daiktų, kad nusišypsojęs gali pakeisti pasaulį, kad pats gyvenimas yra menas, kad reikia jaunam žmogui keliauti ir pažinti pasaulį. Buvo atsakyta į daugelį mokiniams rūpimų klausimų.

Už susitikimą su įdomiais žmonėmis dėkjame Oksanai Laskevičienei.

Dailės mokytoja R. Viktažentienė