Į langus daužosi žydinčių vyšnių šakos… Prisiminimais beldžiasi

Penktadienio vakarą į gimnazijos aktų salę rinkosi mokytojai, mokiniai, dalyvavę konkursuose ir olimpiadose bei jų tėveliai. Norėjome pasidžiaugti žmonėmis, pildančiais gerų darbų aruodą, iš kurio galima pasisemti patirties, išminties, jėgų gyvenimui dabartyje bei kūrybinių minčių ateičiai, apžvelgti kuo 2016–2017 m. m. buvo lemtingi, geri, dosnūs „Aušros“ gimnazijos bendruomenei.

Tradiciniu tapusį renginį pradėjo gimnazijos direktorius A. Žikevičius. Literatūrinius intarpus apie mokinį ir mokytoją skaitė Paulius Skaisgiris (IV B kl.), Ignas Skučas (IV A kl.) ir Povilas Krupavičius (IV B kl.). Mokiniai dėkojo mokytojams už rūpestį, meilę ir dėmesį, už palaikymą ir padrąsinimą įgyvendinant svajones, padedant atsiskleisti talentams. Mokytojams, padėjusiems mokiniams pasiruošti konkursams ir olimpiadoms, buvo įteikti padėkos raštai ir gėlės.

Visi džiaugėsi subrandintais mokslo vaisiais ir gimnazistų pasiekimais respublikiniuose konkursuose bei olimpiadose. Kristina Kazlauskaitė (I A kl.) – 50-osios biologijos respublikinės olimpiados 3 vietos laimėtoja, taip pat laimėjo rajoninės biologijos olimpiados 1 vietą, Respublikinėje fizikos olimpiadoje – 4 vietą, rajoninėje fizikos olimpiadoje – 1 vietą, rajoninėje chemijos olimpiadoje – 1 vietą, rajoninėje matematikos olimpiadoje – 1 vietą, Sūduvos krašto matematikos olimpiadoje  taip pat laimėjo 1-ąją vietą. Radvilė Blažaitytė (II C kl.) 49-ojo Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkurso šalies etapo švietimo ir mokslo ministerijos buvo apdovanota III laipsnio diplomu. Aurelija Vasiliauskaitė (IV D kl.) 49-ojo Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkurso šalies etape apdovanota III laipsnio diplomu, rajoninėje lietuvių kalbos olimpiadoje laimėjo 3 vietą, rajoninėje chemijos olimpiadoje laimėjo 2-ąją vietą. Rugilė Zavickaitė (IV E kl.) 49-ojo Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkurso šalies etape apdovanota I laipsnio diplomu. Marčiulionytė Marta (III A kl.) Europos Sąjungos Jaunųjų mokslininkų konkurse laimėjo 2 vietą, rajoninėje lietuvių kalbos olimpiadoje – 1 vietą, jaunųjų filologų konkurso rajoniniame etape tapo laureate, kūrybinių darbų konkurse „Gimtinės taku“ laimėjo 1 vietą, rajoninėje muzikos olimpiadoje – 2 vietą. Justė Katkauskaitė (III E kl.) Europos Sąjungos Jaunųjų mokslininkų konkurse laimėjo 2 vietą. Vilmantas Runas (III B kl.) Europos Sąjungos Jaunųjų mokslininkų konkurse taip pat laimėjo 2 vietą, rajoninėje fizikos olimpiadoje – 1 vietą, Sūduvos krašto matematikos olimpiadoje – 1 vietą, rajoninėje matematikos olimpiadoje – 2 vietą.

2016–2017 m. m. „Aušros“ gimnazijos vardą garsinusiems IV, III, II ir I klasių mokiniams taip pat buvo įteikti padėkos raštai. Renginio vedantieji – Žygimantas Foktas (III A kl.) ir Laura Paulavičiūtė (III A kl.) – skatino visus eiti pirmyn, tęsti prasmingus darbus, skleidžiant mokslo šviesą, gėrį ir grožį.

II renginio dalyje, kuri vyko sporto salėje, buvo pasidžiaugta mokiniais, kurie ne tik žiniomis garsina „Aušros“ gimnazijos vardą. Gimnazijoje mokosi gausus būrys šokėjų, sportininkų, veiklių ir iniciatyvių mokinių. Gimnazijos bendruomenei buvo pristatyti kolektyvai ir jų pasiekimai. Šiuolaikinio šokio kolektyvas „Fresko“ 2016–2017 m. m. dalyvavo Respublikiniame konkurse-varžybose „Street style 2017“ ir laimėjo III vietą. Tarptautiniame festivalyje-varžybose „Euro Dances 2017“ iškovojo I vietą. Europos nacionalinių rinktinių varžybose „European Cup 2017“ laimėjo III vietą.

Merginų šokių kolektyvas „Norija“ – Respublikinės vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkurso „Aguonėlė“ I vietos laimėtojai, taip pat jiems tarptautiniame konkurse „Baltic Amber Sprig“ atiteko I vieta. Smagu, kad gausiame šokėjų būryje – daug būsimų gimnazisčių.

Džiugu, kad jaunimo šokių kolektyvas „Ratilėlis“ liaudies šokį taip pat puoselėja ne tik gimnazijoje.

Merginų kvartetas rajoninio giesmių konkurso „Cantate Dominum Canticum Novum“ laureatės.

Vilkaviškio moksleivių orkestrą sėkmė aplankė Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate – C kategorijoje laimėjo III vietą.

Na, o prieš apdovanojant sportininkus, buvo surengtas mini krepšinio turnyras 3×3.

Gimnazistai krepšininkai laimėjo I vietą Jono Dirvonskio atminimo krepšinio turnyre, Vilkaviškio rajono mokyklų žaidynių krepšinio varžybose I klasės komanda iškovojo II vietą. Gimnazijos merginų ir vaikinų tinklinio komandos Vilkaviškio rajono mokyklų žaidynių prizininkai. Merginos laimėjo II vietą, o vaikinai – III. Vilkaviškio rajono mokyklų šachmatų varžybose mūsų gimnazistai – II vietos laimėtojai. Džiaugėmės gimnazijos lengvaatlečių sėkme. Jie Vilkaviškio rajono mokyklų žaidynių lengvosios atletikos estafečių varžybose laimėjo I vietą. Smagu, kad mūsų gimnazijos bendruomenė moka dalintis gerumu, organizuoja akcijas, iniciatyvas, kupinas meilės ir nuoširdumo. Gražias iniciatyvas 2016–2017 m. m. gimnazijoje organizavo II C klasė. Šios klasės bendruomenė tapo geraisiais nykštukais ir džiugino senelius Vilkaviškio ligoninės palaikomajame slaugos skyriuje, dalyvauja akcijoje „Šiluma letenėlėms“ ir kvietė prisijungti kitus bendraamžius.

Be meno tikriausiai net neįsivaizduojame gimnazijos gyvenimo. Smagu, kad gimnazistai jį puoselėja: rengia scenografijas, fotografijose įamžina gimnazijos akimirkas, kultūros paveldo statinius, organizuoja parodas, kuria trumpametražinius kino filmus. Renginio vedantieji kvietė susimąstyti, kiek daug kartais nulemia pasakytas Mokytojo žodis. Kolektyvų ir komandų vadovai: Eglė Kaminskienė, Vilija Jakubauskė, Rita Štrimaitienė, Saulius Mickevičius, Jūratė Krukauskaitė-Aušrotienė, Vaida Bonkevičienė, Gintautas Girdauskas, Reda Viktažentienė buvo apdovanoti padėkos raštais už mokinių meninį ir sportinį ugdymą. Užbaigdamas renginio II dalį, Ignas Skučas dėkojo visiems, kuriantiems grožį, dalinantiems gėrį, ugdantiems stiprybę ir kvietė į poilsio zoną išgerti arbatos ir pasivaišinti saldumynais, kuriuos dovanojo asociacija „Aušriečiai“.

„Aušra“ pasiruošusi sutikti kiekvieną, norintį tobulėti, įgyvendinti naujas idėjas ir kurti.