Kalėdos kišenėje ir kitos įdomios pamokos gimnazijos bibliotekoje

Prieš šventes norisi dalintis gerumu, dėmesingumu, šypsenomis. Pasitarę su lietuvių kalbos mokytojomis, nutarėme, kad tinkamiausia vieta kitokiai, netradicinei pamokai prieš Šv. Kalėdas – biblioteka, ypač, kai šiais metais Lietuvos bibliotekininkų draugija yra paskelbusi šūkį – „Šventinis gerumas kartu su knyga“.

Lietuvių kalbos mokytoja Vaida Kainauskienė pasiūlė idėją – „Kalėdos kišenėje“. Nes į kišenę galima ne tik ką nors įdėti, bet ir iš jos išimti bei pasidalinti su kitais. Taip bibliotekoje atsirado kepėjas iš H. Radausko eilėraščio „Žiemos pasaka“, kurio prijuostėje sutilpo įvairiausios staigmenos. IE klasės mokinai garsiai skaitė eilėraščius žiemos, šv. Kalėdų tema ir traukė lapelius iš kišenės. Kam teko „Prisukamas apelsinas“, kam saldumynas iš knygos „Domas ir Tomas. Saldainių kiosko byla“, o kam mažasis ar didysis dešimtukas. Mokytojos Jolitos Sinkevičienės IID klasės mokiniai, remdamiesi kitų poetų kūryba, patys kūrė eilėraščius, garsiai ir išraiškingai juos skaitė ir už tai buvo apdovanoti prizais ir siurprizais iš stebuklingosios kepėjo kišenės.

IB klasės mokiniai atskubėjo į biblioteką su mokytoja Rasa Kvirevičiene. Jiems parengėme naujai gautų knygų pristatymą. Padėti pristatyti knygas panoro ir mokinė Patricija Pečkytė. Po pristatymo daug knygų kuprinėse iškeliavo į mokinių namus ir atostogų metu bus perskaitytos. Po atostogų į mokyklą ir biblioteką sugrįžę pirmokai gimnazistai pasidalins įspūdžiais ir knygas pristatys kitiems.

Taip, laukdami švenčių ir linksmai bendraudami jaukioje aplinkoje, kūrėme šventinę nuotaiką kartu su knyga ir bendromis jėgomis skatinome mokinius skaityti, domėtis poezija, kurti.

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė