Skatindami gabius ir talentingus mokinius bei puoselėdami mokymosi motyvaciją, rudeniškai malonų spalio mėnesio antradienį organizavome edukacinę išvyką į Vilnių. Pagal kokybės krepšelyje numatytas veiklas taip skatinami mokiniai, kurie 2021–2022 m. m. baigė labai gerais įvertinimais ir padarė pažangą. Gimnazistai dalyvavo edukacinėse veiklose Valdovų rūmuose, Signatarų namuose ir Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Valdovų rūmuose mokiniai pasiskirstė į 2 grupes. Vyresnieji gimnazistai dalyvavo žaidime „Su Vyčio ženklu“ po muziejaus ekspoziciją. Mokiniai ieškojo atsakymų į edukatorės užduotus klausimus, analizavo Vyčio simbolio kaitą nuo gotikos iki baroko, susipažino su Vyčio – vieno seniausių valstybės herbų – istorija, išsiaiškino kodėl pagrindine herbo figūra tapo raitelis. Per edukacinį užsiėmimą „Renesansas Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje“ gimnazistai susipažino su Renesanso epochos architektūra, meno, literatūros ir gyvenimo būdo specifika Vilniaus valdovų rezidencijoje, sužinojo kurie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai ir didikai daugiausia prisidėjo prie įvairialypės Renesanso idėjų sklaidos.
Po pietų, gimnazistų laukė dar įdomesnės edukacijos, kurios vyko Signatarų namuose ir Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. „Misija įmanoma: nepriklausomybė 1918 metais“ – edukacija, kuri supažindino mokinius su valstybės kūrimo ir nepriklausomybės paskelbimo procesais, visuomenės formavimosi pagrindais ir iniciatyvomis. Mokiniai apžiūrėjo istorinę vietą, kurioje buvo pasirašytas Nepriklausomybės Aktas, sužinojo kokiomis aplinkybėmis jis buvo pasirašytas, kokie iššūkiai laukė signatarų, atkuriant Lietuvos nepriklausomybę. Smagu, kad valstybės kūrimo procesas, nepriklausomybės istorija mokiniams buvo pateikiama puikiai pažįstamu memų formatu, kuris pagyvino užsiėmimą. Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje gimnazistus pasitiko charizmatiška asmenybė, puikiai ir draugiškai nusiteikęs gidas. Edukacijos dalyviai susipažino su Vilniaus praeitimi, gynyba, ginkluotės istorija nuo titnaginių iki parakinių ginklų atsiradimo, Vilniaus bastėjos paslaptimis ir pastato išskirtinumu. Atlikdami komandines užduotis, gimnazistai mokėsi atskleisti praeitį, nagrinėti įvairiausius istorinius šaltinius ir mus supantį pasaulį.
Dalyvaudami netradicinėse veiklose, mokiniai ugdosi kūrybiškumą, iniciatyvumą, komandinio darbo įgūdžius. Tikimės, kad dalyvavimas tokiose veiklose gimnazistams padėjo pažinti, atrasti ir patirti.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Laukaitienė